Skocz do zawartości

Elektronik pasjonata ewentualnie schemat instalacji klimatronika Legacy 3gen


WueM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim
 

Jak w temacie poszukuję schematów lub najchętniej kogoś z zacięciem wiedzą i umiejętnościami w zakresie elektroniki
 

Z naciskiem na Subaru oczywiście :D
Przypadkiem dorwałem panel klimatronika z Legacy 3gen
 

Wiedząc wcześniej że kostki w moim panelu są takie same zaryzykowałem ich zamianę i o dziwo... Działał :yahoo:
 

Jedynie czego nie udało się ustawić to sterowania kierunkiem nawiewów 
 

Podejrzewam że któryś pin za to odpowiedzialny mógł być wpięty w inne miejsce ... Niestety tego nie wiem :(
 

Ogólnie lubię takie mody dlatego też chcąc wymienić sobie panel w aucie szukam kogoś kto zechciałby podjąć się takiej rzeźby.

Póki co zmieniam panel na ten poliftowy (z Hawka) który pasuje p&p
 

Ewentualnie kupię wiązkę elektryczna klimy właśnie z takiego Legacy...

Chodzi głównie o kostki przy panelu wraz z częścią kabli chociaż...
 

Może po kolorach uda się dojść do rozwiązania
 

Schematy obu również przyjmę

Zarówno Legacy jak i Imprezy ;)


 

Wszelkie konstruktywne wskazówki miłe widziane 
 

P.S.
 

Panel Legacy działa w Imprezie...załącza wszystko łącznie z klimą obiegiem czy podgrzewaniem tylnej szyby...sam nawiew działa również... Niestety nie zmienia położenia nawiewu...cały czas wieje chyba z każdej kratki...
 

Szukam opcji jak to rozwiązać...
 

Dzięki wielkie za pomoc...:ph34r:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 12:36, WueM napisał:

Cześć wszystkim
 

Jak w temacie poszukuję schematów lub najchętniej kogoś z zacięciem wiedzą i umiejętnościami w zakresie elektroniki
 

Z naciskiem na Subaru oczywiście :D
Przypadkiem dorwałem panel klimatronika z Legacy 3gen
 

Wiedząc wcześniej że kostki w moim panelu są takie same zaryzykowałem ich zamianę i o dziwo... Działał :yahoo:
 

Jedynie czego nie udało się ustawić to sterowania kierunkiem nawiewów 
 

Podejrzewam że któryś pin za to odpowiedzialny mógł być wpięty w inne miejsce ... Niestety tego nie wiem :(
 

Ogólnie lubię takie mody dlatego też chcąc wymienić sobie panel w aucie szukam kogoś kto zechciałby podjąć się takiej rzeźby.

Póki co zmieniam panel na ten poliftowy (z Hawka) który pasuje p&p
 

Ewentualnie kupię wiązkę elektryczna klimy właśnie z takiego Legacy...

Chodzi głównie o kostki przy panelu wraz z częścią kabli chociaż...
 

Może po kolorach uda się dojść do rozwiązania
 

Schematy obu również przyjmę

Zarówno Legacy jak i Imprezy ;)


 

Wszelkie konstruktywne wskazówki miłe widziane 
 

P.S.
 

Panel Legacy działa w Imprezie...załącza wszystko łącznie z klimą obiegiem czy podgrzewaniem tylnej szyby...sam nawiew działa również... Niestety nie zmienia położenia nawiewu...cały czas wieje chyba z każdej kratki...
 

Szukam opcji jak to rozwiązać...
 

Dzięki wielkie za pomoc...:ph34r:
 

Nie reaguje na przycisk mode ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, niebieskiultras napisał:

Nie reaguje na przycisk mode ?

Krzychu...Strzałki na ekranie się zmieniają...Więc teoretycznie działa...ale niestety kierunku fizycznie nie zmienia :huh:

 

Jutro znowu zrobię drugie podejście...

 

 

Szkoda mi kupować kolejnego panelu z kawałkiem wiązki -na alledrogo są ;)

 

 

Ewentualnie zostanie poliftowy GD :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, WueM napisał:

Krzychu...Strzałki na ekranie się zmieniają...Więc teoretycznie działa...ale niestety kierunku fizycznie nie zmienia :huh:

 

Jutro znowu zrobię drugie podejście...

 

 

Szkoda mi kupować kolejnego panelu z kawałkiem wiązki -na alledrogo są ;)

 

 

Ewentualnie zostanie poliftowy GD :)

 

Zobacze schematy dzis. Moze cos znajdę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

WueM wejdź na link który Ci podałem, wybierz model swojego auta i rocznik.

Po uruchomieniu programu serwisowego kliknij na Index, wybierz literkę A i z listy wybierz "Auto A/C Control Module I/O Signal......"

Kliknij na "ELECTRICAL SPECIFICATION"  otworzy się nowe okno z rysunkiem wtyczki i tabelą - rozpiską wszystkich pinów tej wtyczki  z opisem "co jest co" i poziomem sygnału napięciowego. Dla Ciebie bardzo ważne jest sprawdzenie wtyczek obu modeli sterowników, czy pod tym samym numerem mają tę samą funkcję (prawdopodobnie - nie, bo by działało wszystko). Znajdź które piny są podmienione lub może brakuje któregoś - trzeba ze schematu (wiring diagram) znaleźć gdzie powinien kabel iść i trzeba go tam wstawić, może wypiąć lub zamienić.

Generalnie to Niebieskiultras wkleił Ci to co napisałem, tylko musisz zrobić to dla obu sterowników i prześledzić wszystkie piny wtyczek.

Jak masz z tym duży problem to podaj dokładnie jakie masz auto i z jakiego modelu chcesz wstawić sterownik - jak znajdę trochę czasu to popatrzę co się da zrobić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mirek 67 napisał:

Witam

Na swojej skrzynce nie mogę wklejać zdjęć, więc tutaj to zrobię.

Czy to jest Twój panel A/C? bo taki jst w Twoim roczniku?!

AC Impreza 2001r.png

Tak

 

 

Jak wrzuciłem Ci na foto na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Tak jak już wcześniej napisałem, Twój panel A/C jest manualny- sprawdź czy z tyłu nie wychodzą linki, bo jeżeli tak to to żeby zrobić klomatronika to trzeba razem z panelem zmienić całą skrzynkę klimatyzacji (a to raczej nie realne). Sterowanie funkcjami klimy w manualu jest na lince, która zamyka/otwiera klapki nawiewu i podobnie jest z temperaturą - cięgno przymyka zawór obiegu płynu nagrzewnicy. Tego nie da się przerobić (może nie da to się parasola, ale...szkoda czasu i energii). W klimatroniku są serwomechanizmy (silniczki z dźwigniami) zamiast linek i dlatego podłączenie samego panelu sterującego z klimatronika nic nie zmieni, bo nie ma sterowania,  a sam wskaźnik temp. można "zmusić" do działania.

Jeżeli z Twojego panelu wychodzą tylko kable - to powinno się udać, więc daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdziłem schematy : Twój Impreza 2001r A/C automatyczny i Legacy 2002r A/C automatyczny.

Niestety nie mam dla Ciebie dobrych wieści :toobad:

Moduł mieszania i siłownik mieszania powietrza to zupełnie inne urządzenia w tych autach i "nici z przepinania kabelków" :(

Poniżej wklejam zaznaczone na schematach różniące się oba moduły.

Jak widać, u Ciebie (po lewej) to modułu z wtyczkami 3-pin, a w legasiu- po prawej to wtyki 6 i 10 pinowe (to moduły mieszające klapkami nawiewu powietrza- zwłaszcza ten Air mix-to siłowniczek klapki)

Oba sterowniki zupełnie inaczej realizują te same funkcje - przełączanie nawiewu.

Pozostałe funkcje panelu są podobne, ale też nie do końca zgodne (chociaż tu można przepinać kabelki dla czujników).

Zauważyłem że są różnice w schematach, więc sprawdź u Siebie ilo pinowe masz te wtyczki, może masz jakiś model przejściowy A/C?!

 

impreza  legacy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mirek 67 napisał:

Witam

Sprawdziłem schematy : Twój Impreza 2001r A/C automatyczny i Legacy 2002r A/C automatyczny.

Niestety nie mam dla Ciebie dobrych wieści :toobad:

Moduł mieszania i siłownik mieszania powietrza to zupełnie inne urządzenia w tych autach i "nici z przepinania kabelków" :(

Poniżej wklejam zaznaczone na schematach różniące się oba moduły.

Jak widać, u Ciebie (po lewej) to modułu z wtyczkami 3-pin, a w legasiu- po prawej to wtyki 6 i 10 pinowe (to moduły mieszające klapkami nawiewu powietrza- zwłaszcza ten Air mix-to siłowniczek klapki)

Oba sterowniki zupełnie inaczej realizują te same funkcje - przełączanie nawiewu.

Pozostałe funkcje panelu są podobne, ale też nie do końca zgodne (chociaż tu można przepinać kabelki dla czujników).

Zauważyłem że są różnice w schematach, więc sprawdź u Siebie ilo pinowe masz te wtyczki, może masz jakiś model przejściowy A/C?!

 

impreza  legacy.png

 

 

A air mix to nie przypadkiem od otwierania obiegu wewnątrz/zewnątrz?

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...