Skocz do zawartości

Możliwość zmiany ustawień automatycznej skrzyni biegów OBK 2008 H6


Reinmar Bielau

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy jest możliwość odwrócenia sposobu zmiany biegów, w sekwencyjnym ustawieniu skrzyni w Outbacku III ?
Chodzi o to, że chciałbym aby zmiana biegów było jak w normalnym samochodzie: drążek do siebie - bieg do góry; drążek od siebie - redukcja.

Ktoś się tym interesował, albo ma jakąś wiedzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Reinmar Bielau napisał:

Zastanawiam się czy jest możliwość odwrócenia sposobu zmiany biegów, w sekwencyjnym ustawieniu skrzyni w Outbacku III ?
Chodzi o to, że chciałbym aby zmiana biegów było jak w normalnym samochodzie: drążek do siebie - bieg do góry; drążek od siebie - redukcja.

Ktoś się tym interesował, albo ma jakąś wiedzę na ten temat?

W normalnym czyli jakim?  Bo wiesz, sporo jest marek ktore maja ustawiony tryb manualny tak jak Subaru.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eryk napisał:

W normalnym czyli jakim?  Bo wiesz, sporo jest marek ktore maja ustawiony tryb manualny tak jak Subaru.

 Zaryzykuję stwierdzenie, że w normalnym samochodzie wyższy bieg można "wbijać" i w górę, i w dół. Zależy z jakiego biegu "startujesz"... w SUBARU też tak jest... w manualu... :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Eryk napisał:

W normalnym czyli jakim?  Bo wiesz, sporo jest marek ktore maja ustawiony tryb manualny tak jak Subaru.

To nie wiedziałem. Do tej pory spotkałem się z ustawieniem do siebie - bieg w górę; od siebie - bieg w dół.
Które jest naturalne według mnie.

Odwrócenie tego ustawienia jest trochę bez sensu. Już kilka razy mi się zdarzyło jechać na "sekwencji", zatrzymać się gdzieś na chwilę, po czym ruszyć dalej, zapominając o przełączeniu na "sekwencję" i wrzucić luz, zamiast wyższego biegu.

 

13 godzin temu, Farmer napisał:

Wystarczy zamienić miejscami kable lub przełączniki .


Rozwiniesz temat?

Edytowane przez Reinmar Bielau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...