Skocz do zawartości

Wymiana zegarów w EZ30


JoteeN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość w swoim Legacy H6  wymiany zegarów na STI z wersji Turbo. Wyskalowane są identycznie również do AT, nie zgadza się jedynie ikona ECO której u mnie nie ma. Czy po zamontowaniu zegarów i ewentualnym wgarniu immo oprócz przekłamywania obrotów (inne przełożenia skrzyni itp) taki licznik będzie prawidlowo funkcjonował? W załączniku zdjęcia moich obecnych zegarów IMG_20191106_120623.thumb.jpg.a649ef0332f451131adc9701cf1c5610.jpg

 

 

Zegary które chcę wstawić:400232442.jpg.343b03048d00c5cd73ab27619c789736.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem w trakcie przekładki silnika (benzyny) i innych rupieci z anglika w miejsce swojego diesla i wiem że jest problem z adaptacją zegarów, może nie ze względu okablowania co z IMMO (imobiliserem).

Samo okablowanie (schematy serwisowe) są dostępne na internecie - z tym nie ma problemu, za to jest problem z przeprogramowaniem IMMO, bo trzeba to zrobić zarówno dla licznika jak i komputerka pokładowego.

Schematy mogę Ci podesłać, ale co do przeprogramowania chipa w zegarach to jest problem. Jeżeli masz kogoś od programowania to daj znać, będę wdzięczny, bo chciałbym zostawić swoje zegary z diesla.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirek 67 napisał:

Witam

Jeżeli masz kogoś od programowania to daj znać, będę wdzięczny, bo chciałbym zostawić swoje zegary z diesla.

Pozdrawiam

Tzn chciałem spróbować oddać go do ASO Subaru ale szukam jeszcze alternatyw. 

Edytowane przez JoteeN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mirek 67 napisał:

Witam

Nooo nie wiem czy tak sobie dają rady, bo już się informowałem w ASO i powiedzieli że nie da rady

 

To chyba trzeba zapytać w innym ASO. Pytałem w jednym w tym roku i mówili, że jest taka możliwość. Albo może po prostu zmiana diesel-benzyna nie jest taka prosta.

 

Czy ktoś miał doświadczenia i może potwierdzić, że zmiana zegarów między H4 a H6 w Legacy IV (Outback III) będzie skutkowała błędnymi wskazaniami obrotomierza?

Ponoć w starszych generacjach tak właśnie jest.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...