Jump to content

uszkodzony sterownik klimatyzacj? (film pokazowy w załączeniu)

woszczyna
 Share

Recommended Posts

Może 11 stopni na zewnątrz kontra zadane 21 w środku to wystarczający powód, by automat uznał pracę sprężarki klimatyzacji za zbędną i stwierdził, że skoro chcesz ją wymusić ręcznie, to on się swoim "Full Auto" pod tym nie podpisze... ;)

Poza tym automatyka działa nadal ("Auto"), tylko skoro wprowadzasz własne modyfikacje to nie w opcji pełnej ("Full"). Wg mnie wszystko jest ok i działa zgodnie z zamysłem stwórcy.

Edited by Kambol
  • Upvote 1

Mi też się tak wydaje.., klimę włącza się przede wszystkim w celu schłodzenia wnętrza, ewentualna korzyść z "odparowania" jest wtórna i dla systemu zadana temperatura ma priorytet.. A jeśli na zewnątrz masz o 10 st. chłodniej niż niż zadana temperatura to siłą rzeczy system "nie widzi potrzeby" angażowania układu klimatyzacji. W tym przypadku  powinno się załączyć "grzanie" a nie "chłodzenie"..

@woszczyna, to zrób taki test. Odpal tryb AUTO, a pokrętłami skręć temperaturę na minimum. Tryb AUTO powinien wtedy wymusić zapięcie sprężarki co zasygnalizuje kontrolką A/C. (pod warunkiem, że temp. zewnętrzna jest powyżej 4 st. C) Jeżeli tak będzie, a z nawiewów poleci zimne powietrze to raczej jest wszystko ok. 

Układ klimatyzacji nie grzeje, do grzania jest nagrzewnica. Sterownik w trybie automatycznym ma wykorzystać wszystkie elementy w samochodzie w taki sposób by jak najszybciej osiągnąć zadaną przez Ciebie temperaturę, a później ją utrzymać byś nie odczuwał spadków i wzrostów. Masz czujnik temp. zew i wew oraz czujnik nasłonecznienia. Na podstawie tych parametrów masz reakcję sterownika czyli kierunek, siła nawiewu i najważniejsze czyli mieszanie powietrza między parownikiem klimatyzacji, a nagrzewnicą. Jedną z reakcji jest też między innymi całkowite wyłączenie sprężarki. :) 

• Upvote 1

• 2 weeks later...
W dniu 19.10.2019 o 21:23, Tomasz_555 napisał:

@woszczyna, to zrób taki test. Odpal tryb AUTO, a pokrętłami skręć temperaturę na minimum. Tryb AUTO powinien wtedy wymusić zapięcie sprężarki co zasygnalizuje kontrolką A/C. (pod warunkiem, że temp. zewnętrzna jest powyżej 4 st. C) Jeżeli tak będzie, a z nawiewów poleci zimne powietrze to raczej jest wszystko ok.

ok, zrobiłem jak napisałeś- i zaskoczyła kontrolka A/C :) W takim razie wszystko w porządku..., no ale byłem przekonany że zawsze robiłem jak opisywałem :D. Dzięki za wypowiedzi, pozdr.!