Skocz do zawartości

Forek SG - żarówki podświetlenia zegarów


marhof

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

wypaliła mi się część podświetlenia zegarów, kwestią czasu jest jak wypali się reszta...

Chciałbym temat załatwić za jednym razem, rozbierając całość tylko raz i wymieniająć wszystkie żaróweczki :)

Czy ktoś to przerabiał i mógłby podać nazwę kodową/model żaróweczek do wymiany? Czy ktoś testował ledy w Forku?

Szukałem w szukajce, ale znalazłem tylko tematy odnośnie zmiany podświetlenia przycisków (już zrobione :) ) i zmiany kolorów podświetlenia w Blobie.

 

Pzdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do moich zmagań z LED-ami:

http://kkpf.nazwa.pl/rafal/wordpress/?p=79

 

opisane tam podświetlenie paliwa i temp. też już wróciło do żarówek, gdyż LED-y oczywiście spaliły się lub migotały. Na LED-ach mam jedynie podświetlenia wyłączników - był to jedyny sposób, żeby nie mieć zielonego, żółtego (z żaróweczek bez kapturków) tylko śnieżnobiałe.

Kupiłem takie, tylko wtedy były wersje rozpraszające światło na boki, te poniżej podlinkowane na pewno bym zmatowił pilniczkiem do paznokci i/lub białym lakierem:

https://www.sklep.monster.pl/at5-w-12v-wc-neowedge-led,4,35918,18709

 

Jeżeli (celem zwiększenia jasności) stosujesz W5W zamiast W3W, to pamiętaj, żeby te mniejsze, które  podświetlają poboczne wskaźniki, też zmienić na mocniejsze - w handlu znajdziesz takie same rozmiarowo, ale przeróżnej mocy. U mnie są dobrane R-5 2.3W.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2019 o 18:05, skwaro napisał:

I pamiętaj żeby nie popełniać najczęstszego błędu, który powoduje szybkie palenie się zarówno LEDów jak i zwykłych żarówek, do samochodu się daje wersję 14V nie 12V :)

Ha, ha, łatwo powiedzieć, ale to jak Yeti - szukałem jakieś 2 lata temu, to wersje żarówek do podświetlenia zegarów na 14V miał tylko jeden gość na Allegro i to w takich cenach, że mi się miedź w kablu LAN stopiła: coś koło 20 zł/szt. + wysyłka! W LEDy 14V to już w ogóle nie wierzę: napisać wszystko mogą, a ostatecznie i tak zaczynają niebawem migać lub się przepalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...