Skocz do zawartości

Wymiana oleju przekładniowego przez ASO w Forester XT (CVT) MY16


Cougar

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie odnośnie praktyk w ASO (konkretnie w Dawoj - Warszawa) odnośnie stosowanych praktyk przy przeglądach okresowych.

Mianowicie mam w zakupionym niedawno Foresterze wpis (w tabeli przeglądów okresowych) przy  przebiegu 61 kkm 

przy rubryce:

- Olej przekładniowy (tylny most, przedni jeśli AT) w uwagach jest dopisek że OK.

Co to oznacza?

Że OK i był wymieniony czy że OK ale nie wymieniony.., jeśli tak to dla czego?

Jeśli w/g harmonogramu prac chyba powinien być wymieniony.., i wtedy jeśli się nie mylę powinien być dopisek W

Jak to rozumieć? Kupiłem auto z przebiegiem 86 kkm i nie wiem już czy ten olej był wymieniany czy nie..

Z góry dziękuję za odpowiedź co robić i jak to rozumieć..

 

Takie pytanie zadałem w Pytaniach do działu technicznego ale ze względu na dni wolne tam pewnie zbyt szybko mogę się odpowiedzi nie doczekać.

Ciekawy jestem waszej opinii w tym temacie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię.., w tym modelu wymienia się się tylko z tyłu.. Czy przód też..?

I jaki najlepiej olej (lub oleje) do tej przekładni stosować..? Możliwie najlepszy rzecz jasna..

Sorry za tak infantylne pytania ale to mój pierwszy i wytęskniony przez lata Forester.., i jeszcze nie mam takiej wiedzy i doświadczenia jak większość na forum.

Dziękuję za rady i porady - zawsze się przydają..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell Spirax S4 G 75W-90 . W AT przód tył.

Tymi dyframi aż tak bardzo się nie przejmuj. Będziesz robił przeglad na 90 tyś to im powiedz aby wymienili.

Chybz że już chcesz to podjedź do zaprzyjaźnionego majstra niech wymieni.

Dyfty muszą być rozgrzane, dobrze zleci wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkret :bowdown:  Tak zrobię, a ile wchodzi tego oleju do przodu i tyłu (łącznie)?

Czy tam w "dyfrach"  przy korkach spustowych są też wymagane jakieś uszczelki (jak w silnikowym)?

Super że jest się kogo poradzić..:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...