Jump to content
Sign in to follow this  
damianoo

Kupno Forestera 2.0

Recommended Posts

Cześć,

Jestem tu nowy i pisze ponieważ będę w najbliższym czasie chciał kupić Subaru Forester 2.0 benzyna z 2008-2010 roku. Powiedzcie mi proszę na co zwrócić uwagę? Do auta będę zakładał LPG. Słyszałem coś o regulacji zaworów i wyjmowaniu silnika oraz o cenie 1500 zł za usługę... Czy możecie mi powiedzieć, czy warto kupić ten samochód? Na co zwrócić uwagę? Jakie są koszy eksploatacji i jak z tymi zaworami? Czy śmiało mogę do tego silnika założyć LPG? Jak z braniem oleju?

Dzięki z góry.

Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź na forum. A temat taki tutaj zadaj:

48 minut temu, damianoo napisał:

Cześć,

Jestem tu nowy i pisze ponieważ będę w najbliższym czasie chciał kupić Subaru Forester 2.0 benzyna z 2008-2010 roku. Powiedzcie mi proszę na co zwrócić uwagę? Do auta będę zakładał LPG. Słyszałem coś o regulacji zaworów i wyjmowaniu silnika oraz o cenie 1500 zł za usługę... Czy możecie mi powiedzieć, czy warto kupić ten samochód? Na co zwrócić uwagę? Jakie są koszy eksploatacji i jak z tymi zaworami? Czy śmiało mogę do tego silnika założyć LPG? Jak z braniem oleju?

Dzięki z góry.

Cześć,

Zdecydowanie warto poszukac silnika, który fabrycznie będzie miał wzmocnione gniazda zaworowe. Silnik 2.0i sam w sobie jest bezproblemową jednostką. Co 7 lat lub 105 tyś km powinien być zmieniany rozrząd. Model Forestera SH z benzynową wolnossącą jednostką jest uznawany za udany model, tak jak i jego poprzednie i następne generacje. Poza tym liczy się pochodzenie samochodu, jego historia serwisowa i przebieg.

Tutaj podobny temat, dotyczy to SG co prawda: Ale silniki są chyba te same.