Jump to content

OBK 2,5 2000r. USA, tylny most , przełożenia.


frommert
 Share

Recommended Posts

Potrzebuję pomocy, a w zasadzie mój kumpel. Pacjentem jest OBK w wersji USA, motor oczywiście 2.5. Walnął tylny most, posypały się zęby po odkręceniu korka. W efekcie trzeba kupić cały mechanizm różnicowy. Problem polega na tym, że nie wiemy jakie powinny być przełożenia na mechanizmie. Poniżej zdjęcia z jedynym opisem ma moście. Będę wdzięczny za pomoc.

 

most.jpg.bf2d0dec47b49e42bbc75b746b78ddd7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na jednym z portali aukcyjnych jest taki most z opisem:

"TYLNY MOST DO SUBARU OUTBACK III BH 2001R PRZELOZENIE 40/9 4,44 / AUTOMAT TZ1A42FABA"

 

Jak kumpel ma OBK z 2000r. a ten most jest z 2001r. to jest szansa  że będzie pasował? Przełożenia te same.

Link to comment
Share on other sites

Nic nie poukręcasz. Będzie pasował. Oryginalny us mógł mieć blokadę lsd. W tym wieku i po kilku właścicielach zapewne niesprawną.

Olej sprawdź przy kupnie. Jak metaliczny, odpuść. Luzy na przekładni też dyskwalifikują. Uszczelniacze wymienić to pikuś. Ale jest ryzyko, jak znaczył teren, mógł chodzić na sucho.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Panowie.... Proszę o pomoc... Cała akcja z dyfrem dotyczy mojego auta. Używany dyfer kupiłem, założyłem i śmiga dziękuję za info o przełożeniach... niestety auto kupiłem mocno wadliwe, jak się okazało uszkodzona jest także skrzynia biegów... Skrzynia szarpie na pierwszych biegach i to bardzo, nie ma kickdowna, Przy szybkim wciśnięciu pedału gazu zamiast zredukować, przerzuca bieg na wyższy.... Auto zamula... Olej był zmieniony nic to nie dało... Widać że zdejmowana była miska olejowa, klejona na jakiś silikon, sączy się z niej olej... generalnie dramat... muszę teraz albo kupić używaną albo naprawiać starą. Koszty  naprawy trochę mnie przerażają, rozważam więc zakup używanej, sęk w tym że na mojej skrzyni w miejscu nabicia numeru jest puste miejsce.... Czy ktoś z Was wie może jakie powinno być oznaczenie takiej skrzyni? przypominam że chodzi o  OBK w wersji USA, 2.5 rok produkcji 2000 skrzynia automat, auto z klimatyzacją. Tylny most który kupiłem jest 4.44. Dałem się zrobić w bambuko przy zakupie, na cacy z tym autem......(

Edited by Winiaeka
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...