Jump to content

awaria poziomowania reflektorów OBK IV

wojtass72
 Share

Recommended Posts

Witam. Czy ktoś może się orientuje gdzie w OBK 2011 znajduje się moduł poziomowania lamp poruszony w wątku kolegi RobertArtur bo mnie również dopadła ta bolączka:

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Witam ponownie.

Dziś próbowałem ze znajomym ogarnąć temat poziomowania reflektorów i zonk.

Nie znalazłem czujnika poziomowania z przodu auta.

O ile tylny był przy lewym wahaczu, o tyle przedniego nie znaleźliśmy -- odkręciliśmy wszystkie pokrywy, zasłony itp i nie ma go, ani nawet śladu gdzie mógłby być.

Poziomowanie na sto procent działało do wczoraj (lampy po włączeniu ponosiły się i opadały), wczoraj zaświeciła kontrolka, ksenony opadły i koniec.

Czy to możliwe żeby cały układ działał na jednym czujniku?

Może ktoś z szanownych forumowiczów przy jakiejś okazji by zajrzał pod spód swojego OBK IV i zobaczył czy ma czujniki z przodu.

Wrzucam zdjęcie czujnika z tylnego wahacza - jest na lewym wahaczu.

Na chwilę obecną podniosłem reflektory śrubokrętem, ale nie przepadam za drutowaniem i chciałbym z tym zrobić porządek (nie koniecznie w ASO).

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

IMG_20190105_092947.jpg

• 2 weeks later...

Ponieważ do serwisu mam dość daleko więc przyjąłem ze jest jeden czujnik. Po odkręceniu, rozruszaniu ustawiłem reflektory śrubokrętem na wymaganą wysokość, przeprowadziłem inicjację reflektorów i kontrolka zgasła. Wprawdzie reflektory nie poziomują sie po uruchomieniu, ale ponieważ jeżdżę ze stałym obciążeniem nie będę uciążliwy dla innych użytkowników drogi.

Inicjację reflektorów można znaleźć wpisując w googla hasło " auto headlight beam leveler unit " i w którymś z linków jest to opisane.

Pozdrawiam