Skocz do zawartości

Subaru Forester Turbo-S (/tb) vel Czarny Bandyta


Tsunetomo

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od podziękowań dla kolegi @Mamoothod którego zakupiłem to auto. Transakcja przeprowadzona sprawnie i szczerze, w super atmosferze.

Auto znane na TF, Forek Turbo-S po kilku modyfikacjach i stylizowany na s/tb. Jak dla mnie piękność :) Zobaczyłem, przejechałem się i wiedziałem, że zagości w domu, co właśnie się stało.

Podróż z Krakowa do Warszawy bez problemu. Spodziewałem się, że bardziej "umęczy" akustycznie. ale do 150km/h jest naprawdę znośnie. Drugie zaskoczenie to spalanie - "tylko" 12 litrów. Dynamika, brzmienie, wygląd, prowadzenie... trudno uwierzyć, ze to auto ma ponad 20 lat. Czuć, że ma duszę...

W najbliższych planach zakup porządnych opon letnich, a w weekend "spa" - zewnętrzne i wewnętrzne, mimo, że auto utrzymane bardzo dobrze.

A co dalej... zobaczymy :)

 

IMG_0731[1].JPG

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, yaro napisał:

gratki :D śledziłem zmiany przeprowadzane w tym aucie. Bardzo dobry wybór. Dziwie się, że kolega tak długo go sprzedawał :D

Dziękuję. Wiesz, wydaje mi się, że taka sztuka musi znaleźć swojego amatora. To nie volkswagen passat B5 w TDIku :)

 

Dawno już tak nie miałem.. zaraz idę sobie pojeździć, choć Żona nic nie każe akurat załatwić ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yaro napisał:

szerokości, ja swoim bardzo chętnie jeżdżę (przynosi wiele radości)

Rozważ zakup wysokiego kurnika (chyba tylko tego mu brakuje).

do nielegala go :D

Nie rób tego proszę spaskudzisz ładne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, darecki napisał:

Nie rób tego proszę spaskudzisz ładne auto.

bugowy laminat od @Papug na pewno nie zepsuje efektu tego auto :D dla mnie tylko tego mu brakuje ... jak każdemu forkowi :D

Edytowane przez yaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi podoba sie akurat taki kurnik jak jest :)

Pojeżdżę trochę, zobaczę jak się będzie układać wzajemna relacja i pomyślę ewentualnie o wnętrzu. Dziś jest oryginalna kanapa z tylu w szarej skórze i fotele materialowe z WRX z przodu. Może poszukać oryginalne fotele z s/tb? Ale to może być trudne...

Dzięki @yarownętrze od Forka s/tb jdm zamówione :) Na zdjęciach jakość foteli nie poraża, ale mam nadzieję, że da się je "wyciągnąć", żeby wyglądały dobrze. Swoją drogą ma ktoś pojęcie. czy to były fotele podgrzewane? Konieczne jeszcze przyciemnienie tylnych szyb. Wrzucę zdjęcia po wszystkich zabiegach w przyszłym tygodniu.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar. Dam znać jak dojdą. Przednie wyglądają na zdjęciach jakby były dużo jaśniejsze... przetarć nie widać, porządne pranie powinno pomoc. 3000 to dużo, za te 999 zaryzykowałem. Cisnę póki jestem "na speedzie" po nowym zakupie ;)

Najtańsze auto jakie kupiłem w życiu a najwiecej radochy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey :)

Mam mieszane uczucia, coś na kształt spadającej w przepaść teściowej Twoim ukochanym autem:wacko: aczkolwiek sama transakcja przebiegła w miłej atmosferze:)

Decyzje o sprzedaży podjąłem z chwilą gdy wiedziałem, że nie jestem w stanie już  inwestować w Forka więcej kasy - priorytety.

Długo się sprzedawał ale nie dziwi mnie to, cena/wiek, auto dla konesera.

Niesamowicie się cieszę, że trafił do takiego człowieka jakim jest Krzysiek, bardzo pozytywny gość:D

Fajnie, że masz plan wobec niego, wnętrze  jdm to bardzo dobry kierunek, mi się zawsze marzyła nowa wykładzina ale to chyba tylko na zamówienie wg wzoru...

 

Dzięki Krzysztof, wszystkiego dobrego!:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mamooth napisał:

Hey :)

Mam mieszane uczucia, coś na kształt spadającej w przepaść teściowej Twoim ukochanym autem:wacko: aczkolwiek sama transakcja przebiegła w miłej atmosferze:)

Decyzje o sprzedaży podjąłem z chwilą gdy wiedziałem, że nie jestem w stanie już  inwestować w Forka więcej kasy - priorytety.

Długo się sprzedawał ale nie dziwi mnie to, cena/wiek, auto dla konesera.

Niesamowicie się cieszę, że trafił do takiego człowieka jakim jest Krzysiek, bardzo pozytywny gość:D

Fajnie, że masz plan wobec niego, wnętrze  jdm to bardzo dobry kierunek, mi się zawsze marzyła nowa wykładzina ale to chyba tylko na zamówienie wg wzoru...

 

Dzięki Krzysztof, wszystkiego dobrego!:thumbup:

Haha, rozumiem Cię doskonale bo ja do dziś gdzieś w duchu łkam po nocy za moją seryjną MX5 Turbomiatą. Auta z duszą  :)

Dzięki za miłe słowa. Każdy właściciel włożył w nie coś od siebie - kolej na mnie. Wnętrze jdm, spa lakiernicze i zobaczymy co dalej.

Pamiętaj, że tak jak powiedziałem - jeśli nadejdzie dzień, że zapragnę się z nim rozstać masz prawo pierwokupu.

Choć na razie się nie zanosi - moja Żona żartuje, że zachowuję się nastolatek, który kupił swój pierwszy w życiu samochód ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i Forek dostał nowe letnie opony, korektę lakieru oraz wnętrze JDM STI. Dzięki jak zawsze nieocenionemu Marcinowi z Lipkowa. Auto prezentuje się teraz znakomicie, ubyło mu kilka lat:

IMG_0764.JPG

IMG_0766.JPG

IMG_0760.JPG

IMG_0772.JPG

IMG_0770.JPG

 

Pierwsze wnioski są takie, że na fotelach z WRX było wygodniej, ale wynika to z faktu, że fotel kierowcy ma pasażer... a tam fajna regulacja. Może uda się je rozmontować i zamienić siedziska? Do zamontowania także podłokietniki z tyłu. No i brakuje jeszcze obszycia boczków drzwi, kierownicy, gałki zmiany biegów i hamulca ręcznego. 

Zastanawiam się nad przyciemnianiem tylnych szyb... tak jak jest wygląda ładnie, ale pewnie to zrobię. No i jeszcze jakieś fajne dywaniki. Na razie tyle - wspaniała maszyna do czerpania radości z jazdy :)

 

Krótki update po "wyjeżdżaniu" baku paliwa po Warszawie. Samochód jeżdżony "tak jak powinien", ale bez szaleństwa. Spalanie zacne: 19 litrów / 100km :)

 

Edytowane przez Tsunetomo
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 24.07.2018 o 19:52, Tsunetomo napisał:

Pierwsze wnioski są takie, że na fotelach z WRX było wygodniej, ale wynika to z faktu, że fotel kierowcy ma pasażer... a tam fajna regulacja. Może uda się je rozmontować i zamienić siedziska?

Możesz zmienić same prowadnice na te wrx lub kupić za grosze od forestera i powinno pójść :)

Ops już doczytałem, że na sprzedaż ;) Powodzenia :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...