Skocz do zawartości

rutra80

Użytkownik
  • Postów

    612
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez rutra80

  1. W dniu 1.10.2023 o 18:20, Sebastian32 napisał(a):

    Pacjent Dell Precison stacja robocza.

     

    Wyłącza się po kilku sekundach od uruchomienia. Naciskam przycisk, na moment odpalają się wiatraki i gaśnie. Pomaga (nie zawsze za pierwszym razem), odłączenie kabla zasilającego, naciśnięcie i przytrzymanie przycisku power przez około 15 sekund, podłączenie kabla, ponowne wciśniecie power. Jak wspomniałem czasem zaskoczy za pierwszym razem, czasem za 3-4. Jak już się włączy to pracuje normalnie. Reset biosu, nowa bateria biosu nie pomagają. 

     

    Jeżeli z poziomu windows wywołam funkcję uruchom ponownie to się włączy. Jeżeli wywołam wyłącz, a potem uruchomię "z przycisku" to już nie.

     

    Spotkał się ktoś z Was z tym problemem?

    Najprawdopodobniej zasilacz. Doraźnie możesz spróbować wyłączyć poniższą opcję. W BIOS poszukaj też ustawień związanych z sleep states S3 itd.image.thumb.png.19cabb154366fedf5be5e18a3c553861.png

    • Dzięki! 1
  2. Algorytm jest następujący:

    - tak jak piszesz ECU ma sztywne mapy wyprzedzeń zapłonu (korekty dodatnie), widać je na Ignition timing

    - mapa KOREKT (FLKC) jest wypełniona zerami. Małe stuki wymagające drobnego opóźnienia (FKC > -2,81) są ignorowane, gorsze dla danych RPM/load są zapisywane w mapie korekt FLKC (korekty ujemne)

    - jeśli występują superknocki, dużo stuków itp., redukowany jest mnożnik IAM - cała mapa wyprzedzeń dla wszystkich RPM/load jest globalnie opóźniana o dany współczynnik (czyli np. przy IAM 0,5 wyprzedzenia +10 redukowane są do +5), mapa korekt jest zerowana i znów zaczyna wypełniać się wartościami ujemnymi jeśli mimo to występują knocki, a jeśli nie występują dla danych RPM/load zaczynają też występować wartości dodatnie (więc to przykładowe wyprzedzenie +10 znów może wystąpić).

     

    Dobrą praktyką jest strojenie na IAM 1. FLKC dodatnie to objaw obniżonego IAM. U mnie nawet ujemne pojawiają się sporadycznie.

  3. Mapa knock correction jest wypełniona zerami jeśli nie ma stuków a jeśli występują wartości dodatnie tzn że zapłon jest globalnie opóźniany z powodu nadmiernej ilości knocków (IAM<1) a dla pewnych wartości RPM/load ECU uznał że wyprzedzanie mimo wszystko jest bezpieczne.

    Mówię o fabrycznym ECU z fabryczną mapą.

  4. Ale ja nie mówię o zapisanej na sztywno mapie opóźnień/wyprzedzeń zapłonu tylko o ich KOREKTACH. Korekty występują tylko jeśli są stuki - na minus. IAM poniżej 1 to trwała korekta na minus i wtedy ECU zaczyna też się uczyć czy może sobie pozwolić na korekty na plus dla różnych RPM i obciążeń. Na wideo widzę Knocking Correction czyli zakładam że korektę (FKC lub FLKC?) która nie mogłaby być na plus jeśli IAM jest 1.

  5. Korekty zapłonu w obie strony czyli IAM ubity - dużo knocków - niedobrze.

    Na PB na jałowym korekty paliwa +12,5 czyli jak skwaro pisze pewnie nieszczelny dolot, na obciążeniu w normie.

    Na LPG korekty paliwa od -25 do +25 czyli katastrofa - do czasu ogarnięcia instalacji jeździłbym na PB.

  6. Kilka lat mam forka 2.5XT i cały czas jest efekt WOW, i na mnie, i na pasażerach, i na obserwatorach. Żeby nie robił wrażenia WOW trzeba być zblazowanym na prawdę sportowymi autami albo coś jest nie tak. W moim po zakupie mimo że check się nie świecił też tego nie było - miał uwalony IAM, ładował sprężynowe marne kilka PSI, itp. Faktycznie mało jest już takich które jeżdżą jak należy, ale te które jeżdżą wciąż mało komu się kłaniają.

  7. Jak przepływka przekłamuje tak że na dużym obciążeniu robi na ubogo to krok do kabum. Ja tak miałem (korekty +15% w ogniu), zrzucanie IAM i ogólnie krok od katastrofy. Wymiana na używkę ze szrotu kilkadziesiąt zł i odkręcenie 2 śrubek na wierzchu...

  8. W dniu 14.08.2023 o 13:11, Henryk82 napisał(a):

    A po tym napięciu 2,813 V to raczej do wymiany z automatu

    Nie podejmowałbym tak łatwo decyzji na podstawie wskazań takich programików. Jakby coś było bardzo nie tak miałbyś check engine. Z resztą druga sonda jest głównie do sprawdzania czy ekologia działa i nie ma wiele do gadania jeśli chodzi o dawkowanie paliwa.

  9. Kliknij taki plik prawym i z menu daj Przechowuj zawsze na tym urządzeniu. Jak nie pomoże sprawdź czy OneDrive działa prawidłowo. Możesz się też zalogować do OneDrive przez przeglądarkę i tam te pliki powinny być.

    • Dzięki! 1
  10. 11 godzin temu, fiku napisał(a):

    Numer części widoczny, niestety nie dostępny na chwilę obecną w e-subaru. Ale jakiś trop już jest.

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
     

    Kiedyś mi to w Sączu naprawiali, może mieliby na zbyciu.

  11. 16 minut temu, KPR napisał(a):

    A ja mam pytanie z innej beczki:

    Jeżdżę na oponach AT - BFG 225/65 R17.

    Czy w razie potrzeby (np. złapania gumy) przyda mi się wożone pod bagażnikiem koło dojazdowe?

     

    Nie jest to zdrowe dla tych napędów. Kilka(naście) km powinno być ok, więcej bym nie ryzykował...

    • Dzięki! 1
  12. Sprawa jest prosta, jeśli należysz do ludzi którzy "nie mają nic do ukrycia" nie ma tematu.

    Natomiast jeśli szanujesz swoją prywatność i nie życzysz sobie zbierania o tobie danych więcej niż jest to niezbędne, to należy się od takich wynalazków trzymać z daleka, istnieją podobne usługi którym można bardziej zaufać.

  13. 1 godzinę temu, aflinta napisał(a):

    Nie bardzo rozumiem co ma jedno z drugim wspólnego?

     

    A to już nie do mnie pytanie, ja powołuję się na argumenty pomysłodawcy tego "narzędzia", którego schemat działania faktycznie nie trzyma się kupy jeśli przyjąć czyste intencje.

     

    11 minut temu, skwaro napisał(a):

    Jak będą potrzebować, to te dane wyciągną od Twojego operatora internetu, bo mają taką możliwość. I wtedy dostaną znacznie więcej informacji niż tutaj. Tylko oczywiście nie zadziała to z automatu jak tu.

     

    Nie od każdego, wielu zagranicznych nie udostępnia tak łatwo danych, więc widząc Skwaro piszącego coś powiedzmy na Telegramie niewiele się o nim dowiedzą, dopóki nie sprawdzisz w ich narzędziu maila np. skwaro_telegram@proton.me - wtedy od ręki wiedzą pod jaki adres się udać zadać pytania.

  14. Pokazywanie fragmentu hasła to totalnie zła praktyka i jest kompletnie zbędne - hasło do danego maila masz jedno. Tym samym konieczność logowania profilem też zbędna, są inne sposoby radzenia sobie z obciążeniem.

  15. Ale co innego jak jesteś na celowniku, wtedy jeśli się nie pilnowałeś w przeszłości wiadomo że mogą wiele szybko załatwić, a co innego jeśli robi się masowe żniwa i rybki same wpływają w rządowy phishing.

  16. 40 minut temu, skwaro napisał(a):

    Nawet logując się nie podajesz im swojego hasła, tylko jego nieodwracalny skrót, tzw.  hash, co powoduje że nie mogą go poznać. Przynajmniej nie w prosty sposób, jeśli stosujesz się do podstawowych zasad i nie masz hasła typu Kazik12. 

    Wyciek ma pary email+hasło, ta rządowa baza nawet podaje ci fragment hasła! Co innego jeśli mają adres skwaro@gmail.com z hasłem a co innego jeśli po zalogowaniu profilem zaufanym mogą go jeszcze przypisać do konkretnego obywatela.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...