Skocz do zawartości

lucash

Użytkownik
  • Postów

    67
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez lucash

  1. W dniu 3.03.2023 o 07:15, gr00by napisał(a):

    Witam.

     

    Potrzebuję naprawić forestera 2015/2016, który posiada (prawdopodobnie) wady fabryczne. Objawy:

     

    1. Przy wyłączonych światłach samochód samoczynnie włącza światła podczas jazdy.
    2. Po wyłączeniu silnika światła pozostają włączone. Powinny być wyłączone.
    3. Brak wyłącznika radia. Wyłączenie czymś, co udaje przycisk, skutkuje tylko wyciszeniem.
    4. Brak wyłącznika ekranu i całego panelu multimedialnego.
    5. Brak wyłącznika bluetooth.
    6. Wyłączenie ekranu powoduje jego włączenie się za każdym przełączeniem stacyjki. Raz wyłączony powinien zostać w tym stanie.
    7. Tysiąc razy zatrwierdzałem komunikat o nie korzystaniu z ekranu podczas jazdy. Wystarczy raz. Nie chcę zatwierdzać ani czytać go kolejne miliony razy.
    8. Odmrażania szyb zawsze włącza A/C. Nie powinno. A/C ma być włączane na żądanie.
    9. Przełączanie nawiewu na tryb wewnętrzny jest chwilowe i po przełączeniu trybu zostaje samoczynnie wyłączone. Stan powinien zostać utrzymany aż do jawnego wyłączenia.
    10. Nie da się wyłączyć trybu auto start/stop. Po włączeniu stacyjki zostaje włączony mimo uprzedniego wyłączenia.
    11. Samochód potrafi zgasić silnik samoczynnie. Nie powinien gasić silnika pod żadnym pozorem z wyjątkiem zderzenia.

     

    Jak to naprawić?

     

    Pkt. 1 oraz 3-7 da się załatwić wyrwaniem im zasilania, ale wolałbym usunąć wady niż psuć pojazd.

    Na pkt. 10 są bypassery, ale to modernizacja a nie usunięcie wady.

    Na resztę nie mam pomysłu.

     

    Może ktoś wie co i jak wymienić lub przeprogramować.

    Odnośnie radia, no ma charakterek. Mnie wkurzało włączanie automatyczne muzyki przez Bluetooth z telefonu po jego odpaleniu, pomogło wyłączenie czegoś w telefonie z iOS. Start/stop wyłącza się po uruchomeniu silnika, na stałe nie da rady. Ad.8 Ford też tak ma. Ad.11 jak włączony Start/Stop to właśnie tak działa.

    Ad.3. Trzeba przytrzymać kilka sekund. Masz wogóle instrukcję obsługi?  

     

    NIe wiem czym wcześniej jeździłeś, ale nie chce mi się wierzyć że SG tylko jakimś Żukiem ;) Żeby takie auto krytykować? :toobad: Owszem nie jest idealne, ale u mnie 160 kkm na blacie i zastanawiam się czy następne będzie podobnie bezproblemowe. 

  2. Dzięki panowie. Widać nie jestem sam ;) 

     

    W dniu 8.11.2022 o 09:44, ipsx82 napisał(a):

    Problemem jest potencjometr w gałce regulacji temperatury , daje złą oporność przez co silniczek zamiast o jeden stopień przestawić klapę przestawia o kilka za jednym razem 

    NIe do końca, bo gdyby był problem z potencjometrem to inaczej pokazywałby wskazania temperatury. Da sie z tym żyć i pewnie nic z tym nie zrobię, bo napewno nie pojadę do ASO na szukanie usterki ;) Myślałem że może ktoś coś wymyślił. 

    Znaczy wymyślili np. na tym forum SubaruForester.org ale nie będę się bawić w rezystory. 

  3. Czy u Was też dziwnie działa regulacja temperatury? Słyszałem o podobnym objawie od innego użytkownika i chciałem zweryfikować. W zasadzie zdarza się ze jak nastawię na 19.5 st to jest za zimno a 20 jest za ciepło. Trochę mi się to nie podoba bo nie mogę komfortowo niczego nastawić. Najgorsze jest to w okresie jesiennym czy na wiosne jak trochę słońce dogrzeje. Na klimie inaczej trochę to działa ale nie będę jeździć z włączoną klimą przy kilkunastu stopniach ciepła. 

  4. 23 godziny temu, wujaszek_misza napisał:

    U mnie nie moge wyjac kluczyka jak wylacze samochod na biegu. Dopiero po prelaczeniu na P moge wyjac kluczyk. Moze o to chodzi?

    Właśnie u mnie zdarzało się przy przełączeniu na P. Moim zdaniem coś nie stykało i dlatego stacyjka była dalej zablokowana. Ale muszę mieć 100% pewności że to się nie powtórzy. 

  5. Forester SJ. Blokował mi się kluczyk po wyłączeniu silnika i nie mogłem go wyjąć. Na 99% to jest jakiś czujnik na skrzyni biegów lub jakieś ustrojstwo kiedy po wbiciu na wybieraku P nie odnotowywała tego stacyjka. Próbowałem rozebrać i popatrzeć ale złączki od grzania foteli i trybu X-mode mnie pokonały. Niby teraz usterka nie występuje ale chcę to zweryfikować przed wakacjami żebym nie musiał zostawiać samochodu z kluczykiem w stacyjce ;) 

  6. W dniu 1.07.2021 o 21:36, mechanik napisał:

    Mój przejechał bezawaryjnie 120 tys km. Zgodnie z książką serwisową okej w skrzyni ten sam. 

    Bardzo dziwaczne rady - sensu w nich tyle, że faktycznie, bezpieczniej samochodu nie używać. Natomiast co na pewno można polecić to nie katować auta i nie próbować używać Forestera jak terenówkę, to nie ta konstrukcja.

    Skrzynie CVT są delikatne, ale z drugiej strony skatować i umęczyć można każdy mechanizm. Nie zmieniać biegów - grubo :biglol: ale pomoże. Ps my łopatek używaliśmy często, hamowaniem silnikiem nic nie uszkodzisz. Przypomnę, że program nie pozwoli na wybranie zbyt wysokiego lub zbyt niskiego przełożenia, a to najważniejsze. 

    Prawda, najlepiej to poprawiać książkę serwisową ;) Nie wiem czy na PL jest inna ale w USA ta marka uchodzi za naprawdę bezawaryjną i kierowcy stanowią dość sporą grupę ludzi co nie zmieniają samochodu bo są zadowoleni z tego co daje Subaru. 

    @mechanik - co ile wg instrukcji jest przewidziana wymiana oleju w CVT? 

  7. 5 godzin temu, DZIAŁ TECHNICZNY napisał:

    Dzień dobry,

     

    Nie ma akcji dotyczącej kompresora klimatyzacji. Co do hałasu dochodzącego z kompresora to wskazana jest wizyta w ASO celem weryfikacji faktycznej przyczyny i zdiagnozowania problemu, na tej podstawie ASO wskaże możliwość usprawnienia pojazdu.

    Czy  można jakieś szczegóły dot. tej akcji poprosić. Jakie modele, roczniki to obejmuje i co jest przyczyną akcji serwisowej? 

  8. W dniu 1.07.2021 o 19:12, mechanik napisał:

    Nie przejmuj się tym tak bardzo. Po prostu umyj dobrze po jeżdzie w błocie lub gdy masz problem z wywarzeniem i tyle. Bez dramatu. Felgi z beadlockiem też często mają taki problem, trzeba się nauczyć z tym walczyć i tyle. 

    Faktycznie ja na przykład nie mam takiego problemu, tym niemniej jest wiele innych miejsc gdzie zbierze się błoto, łącznie z zaciskami i tarczami, więc solidne mycie zawsze jest potrzebne. 

    Swoją drogą, aluminiowe felgi są lepsze, ale jeśli cena jest głównym kryterium, stalowe też można brać.

    Z tym problemem to nie martw się zbytnio. Ogólnie i tak nie wyobrażam sobie nie umyć dokładnie sprzętu po offradzie. O wyważenie i tak trzeba dbać w każdym kole, nie ma cudów.

    Kupiony jednak zestaw 17" Geolandar ATT. Spalanie jakoś nie wzrosło. Hałas jest tak w okolicach 100 km/h a potem przy wzroście prędkości szum jest większy od hałasu opon ;) 

    • Lajk 1
  9. W dniu 18.06.2021 o 19:07, mio1 napisał:

    No ale po co szukasz 3 dziury? dostałeś odpowiedz , u mnie a też mam SJ 2,0 benzyna wolnossak temperatura podczas jazdy w mieście dochodzi do 98 -99 st.C Oczywiście ,że podczas trwających upałów silnik szybciej osiąga wyższe temperatury niż zimą, ale to normalna sprawa.Nie przejmuj się tą temparaturą, z tego co opisujesz to u Ciebie jest wszystko OK.

    Nie szukam tylko lubię wiedzieć ile powinno być. W Oplu i Fordzie były wskaźniki i wiedziałem jaka sytuacja z termostatem a tutaj lipa ;) 

  10. Mam pytanie, bo nie znam swojego samochodu jeszcze. Znalazłem info o temperaturze silnika. Ile to jest normalna temperatura a kiedy zacząć się martwić? :) Aktualnie pokazuje ok 92-93 stopnie ale rozumiem że to może zależeć od temp. na zewnątrz. Czy w czasie upałów może być więcej? Jaka jest bezpieczna granica. Sorry za proste pytania ale nie miałem do czynienia wcześniej z precyzyjnym wskazaniem temperatury ;)

  11. W dniu 19.02.2021 o 16:21, wujaszek_misza napisał:

    Forek na grafitowych Alcarach z opona zimowa 215/70/16

     

    jak masz zamiar jezdzic po blocku polecam felgi 16, ale aluminiowe. W stalowych (Alcar rowniez) jest rant gdzie bloto lubi sie zbierac i jak uschnie to bedzie dzialac jak odwaznik na feldze - dopuki nie umyjesz bedzie tluklo przy pewnych predkosciach jak bys mial zle wywazone kola. 
    ja Alcar zistawilem na zimowkach a do ATkow kupilem uzywki aluminiowe. 
     

    zakladam ze masz wolnego ssaka, do XT nie wejdzie, chyba, ze zalozysz hamulce z wolnego ssaka. 

    dzięki @wujaszek_misza. Jak wrażenia  zjazdy po płaskim, asfalcie. Jak zachowanie na zakrętach? Nie zakładam jazdy super terenowej bo ten samochód pewnie trochę da radę ale nie do tego jest stworzony. Bardziej wakacyjnie szuter i jakieś drogi mało uczęszczane. Jeżdżę sam głównie, bez wyciągarki i jakby coś rypło to nie chcę myśleć. Chciałem kupić Geolandary G015/AT ale cena 17" powala. W zamian za to 16" i felgi hybrydowe jak u Ciebie. Ale teraz mam gwoździa przez ten rant o którym wspominałeś. Chyba że jakieś inne opony jako alternatywa dla Geolandarów. Ale nie mogę nic ciekawego znaleźć. 

  12. Czy ktoś poza @STV ma w Foresterze SJ felgi 16"? Planuję kupić felgi hybrydowe ALCAR i do tego Geolandar'y AT. Zestaw z felgami 16" jest tańszy niż kupno samych opon 17". Z poprzednich Geolandarów byłem zadowolony w Outback'u. Zastanawia mnie tylko czy 16" nie będzie zbyt karykaturalnie wyglądać.  Gdzie kupujecie opony? 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...