Skocz do zawartości

WEBASTO


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zamontować WEBASTO w firmie PETEMAR która się w tym specjalizuje, w związku z tym mam pytanie co z gwarancja na samochód??? Stracę ??/ ewentualnie na co moge stracić przeciez nie na cały samochód :wink:

Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Ogrzewania postojowe występują w bardzo wielu wariantach - od najbardziej prostych (typowo skandynawskie: podłaczane do prądu 220V na postoju pod domem), do skomputeryzowanych podgrzewających tak silnik, jak i wnętrze samochodu.

Stąd też bardzo trudno jest porównywać ceny bez specyfikacji systemu.

 

Większość ogrzewań postojowych bazuje na spalaniu paliwa. Ingerencja w układ paliwowy oznacza konieczność posiadania homologacji części (do danego typu samochodu).

Instalacja powinna byc wykonana w autoryzowanym warsztacie (Webasto - wtedy oni przejmują zgodnie z KC odpowiedzialność za właściwe działanie instalacji i brak konfliktu z systemami samochodu; przy okazji dają też na system gwarancję, lub ASO - jak uprzednio). Czasem system ogrzewania postojowego zawiera też funkcję "dogrzewania" w samochodach, których normalny system ogrzewania nie jest wystarczający (szczególnie diesle); ponieważ w bokserach ogrezwanie działa zazwyczaj szybko, funkcja ta jest raczej zbędna. Jeżlei samochód jest parkowany w garażu, generalnie uważam w Subaru montaż ogrzewania postojowego za zbędny wydatek. Przy parkowaniu "pod chmurką", szczególnie w górach, sytuacja może byc oczywiście odmienna.

Wpłuw na gwarancję jest minimalny (układ paliwowy, ew. w zależności od systemu układ grzewczy i chłodzący/wentylacyjny).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bokserach ogrezwanie działa zazwyczaj szybko

 

Potwierdzam.

 

Choć, przynajmniej u mnie, działa bardzo dziwnie - po szybkim nagrzaniu się w którymś momencie, mimo niezmienionej pozycji pokrętła temperatury, z nawiewów zaczyna płynąć zimniejsze powietrze.

 

carfit - przepraszam za lekkie zboczenie z tematu, ale jak rozumiem Twoje pytanie znalazło swoją odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bokserach ogrezwanie działa zazwyczaj szybko

 

Potwierdzam.

 

Choć, przynajmniej u mnie, działa bardzo dziwnie - po szybkim nagrzaniu się w którymś momencie, mimo niezmienionej pozycji pokrętła temperatury, z nawiewów zaczyna płynąć zimniejsze powietrze.

 

carfit - przepraszam za lekkie zboczenie z tematu, ale jak rozumiem Twoje pytanie znalazło swoją odpowiedź.

 

puszcza termostat i chwilowo leci chlodniejsze powietrze dopoki temeperatura w duzym ukladzie nie podniesie sie - jakos tak to bylo

 

koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

 

Chciałbym odświeżyć ten wątek. Mam na dzisiaj taką sytuację: zamówiłem kilka tygodni temu Forestera z opcją Webasto (z katalogu akcesoriów Subaru). Dzisiaj dostałem informację od dealera, że montaż Webasto nie jest możliwy w ASO i równolegle informację z Działu Technicznego, że montaż poza ASO powoduje utratę gwarancji.

 

Prosiłbym Szanowną Dyrekcję o oficjalne (mam nadzieję przychylne) stanowisko w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Ponieważ temat jest nadal dla mnie niejasny, prosiłbym ponownie o klaryfikację. W ASO dowiedziałem się że nie ma możliwości zamontowania Webasto, a jeśli zamontuję poza ASO to tracę gwarancję. No i że generalnie rozwiązanie jest niesprawdzone itp...

 

Z drugiej strony wygląda na to, że mogę pojechać np do Niemiec i tam w ASO zamontować taki gadżet, co jak rozumiem gwarancji nie naruszy (no bo w końcu to ASO i gadżet z katalogu Subaru...). Więc jak, mam jechać? Czy może da się to zrobić lokalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth,

tak się składa, że byłem wczoraj w Niewmczech, na dużym evencie Mazdy i rozmawiałem tam z człowiekem z Webasto, który promował ogrzewacze postojowe z automatycznym sterowaniem. Oczywiście u nich można zalożyć to urządzenie (również do Subaru) i nie ma mowy o utracie gwarancji. Można to zrobić w ASO poszczególnych marek albo w serwisach Bosha w całych Niemczech i wtedy tez nie traci się gwarancji na auto.

U nas jak widać jest dziwnie, - nie tylko z tym, ale również np z LPG.

Trzymam kciuki, żebyś otrzymał pozytywna odpowiedź!

Bo zima ma być sroga :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...