Skocz do zawartości

Naba, quick releaser i kiera.


chart123

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam najlepszego rozwiązania przy instalacji naby, quick releasera i kierownicy. Najlepiej za kryterium uznajmy cenę do jakości. Pytanie, co tym sposobem zyskam? Dzięki z góry za odpowiedz.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Jeżeli nie ten dział a poza tym głupi temat to ja już nie mam sił. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chart123, ja mam kierownicę MOMO zamsz 350mm z 70mm odsadzeniem z nabą MOMO i quick-release z oferty Driftworks i jestem z tego zestawu bardzo zadowolony - wszystko pięknie działa, pasuje, jakość super, cena w sumie za wszystko mi wyszła 400zł kiera z nabą i 350zł quick-release czyli 750zł. Oczywiście wszystko nowe.

 

Na fotce jest kiera Sabelt ale ja mam identyczną Momo:

sabeltracsteeringwheel.jpg

Quick-release:

quickz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk dzięki za zainteresowanie tematem, sam myślę o takiej kombinacji:

 

nabasimoniracingsubar28.jpg

 

i

 

nabaquick.th.jpg

 

a sama kierownica to już największy problem, zbyt duży wybór.

Np.

kierownicaompsuperquad6.th.jpg

 

oraz taka jak twoja z odsadzeniem.

 

Koszt tej opcji to ok. 1100. Będzie to wszystko ze sobą pasować i stworzy pewien styl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chart123, naba to chyba simoni racing tak? Mam taka i musiałem ją trochę oszlifować, bo ocierała o kolumnę kierowniczą.

quick release kup porządnej firmy, ja bym się bał zaryzykowac z tanim produktem. Polecam NRG.

kiera ta która pokazałeś to jakaś kupa. Kup normalną okrągłą kierę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, naba Simoni, polecacie inną? Kashmere jesteś pewien, że ten quick releaser to jakiś shit? Co do kiery zgadzam się z tobą, chociaż coś mi mówi, że muszę taką mieć. Nie potrafię niestety tego wytłumaczyć ;)

 

t18809.th.jpg

 

Taki zestaw (170 $)będzie rozumiem najlepszy, oczywista plus okrągła kiera z odsadzeniem.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, naba Simoni, polecacie inną?

 

ja bym takiej nie kupił (nie ufam jakiejś tam włoskiej firmie tjuningowej) , jednak musiałem ze wzgledu na nietypowy rozstaw otworów w mojej kierownicy.

 

jesteś pewien, że ten quick releaser to jakiś shit?

 

to jest k-sport tak? Nie miałem nigdy w ręku, ale i tak kupił bym NRG slim chociażby ze względów estetycznych.

 

chociaż coś mi mówi, że muszę taką mieć

 

jak chcesz tym szybko kręcić? Taka kiera pewnie jest ok gdy ma się przekładnie jak w evo i jeździ po torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ape, do szybkiego odpinania i przypinania kierownicy. Ja przykładowo muszę to mieć bo mam 191cm wzrostu, głębokie kubły z uszami i potrzebuję duże odsadzenie kierownicy i bez quick-releasa nie mógłbym wsiadać i wysiadać z auta, odpowiednia pozycja za kierownicą jest najważniejsza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quick release to nic innego jak system szybkiego zdejmowania kierownicy, czasem pomaga wymieniać kierownice, czasem wejść do małego auta dużemu kierowcy a czasem może służyć za zabezpieczenie przed kradzieżą a to wszystko nie mówiąc o walorach estetycznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 6 lat później...
W dniu 12.02.2023 o 20:34, makos89 napisał(a):

Odświeżam. Potrzebuję samą nabe lub nabe z  quick release do Imprezy II. Co polecicie? Nie za miliony, coś sprawdzonego? Może macie na sprzedaż używane?

 

Polecam raczej tylko szukać oryginałów Momo, RRS itp., żadnego "HubSports" "Epman" i innych tego typu z allegro / aliexpress. Raz się dałem właśnie na taką nabę, a potem szukałem kierownicy po samochodzie :) Rozmawiając potem ze znajomymi, nie byłem jedynym takim przypadkiem tanich chińskich nab...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...