Skocz do zawartości

czujniki poziomowania lamp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Samochód Subaru impreza GH 2007 r. 2.0 benzyna

 

Od około 2 tygodni zapalała się na pewien czas kontrolka poziomowania lamp ksenonowych (najpierw po przekręceniu stacyjki świeci się, następnie gaśnie i po około 10 sekundach zapala się aż do wyłączenia stacyjki). W końcu zapaliła się na dobre więc zajrzałem pod samochód. Jeśli chodzi o tylny czujnik to cały mechanizm jest sprawny, potencjometr nie ma luzów i porusza się jak zwykły potencjometr (jeśli chodzi o siłę kręcenia), przewody całe, a styki czyste. Następnie zajrzałem do przodu i tutaj kula przegubu wyrwana z wnęki. Potencjometr na początku ledwo dało się ruszyć (zapewne dlatego kula została wyrwana) więc poruszałem nim kilkanaście razy dodając trochę smaru w sprayu (nie udało się go rozruszać całkowicie tak aby zachowywał się jak tylny). Po wszystkim założyłem bo akurat miałem identyczny uszczelniacz na kulę i wcisnąłem do wnęki przegubu. Po odpaleniu ta sama sytuacja jednak po przejechaniu kilku kilometrów kontrolka zgasła na 2 dni a dziś znowu się zapaliła.

 

Lampy ciągle świecą równo jak zawsze, oczywiście małych zmian zapewne nie zauważyłbym aczkolwiek nie schodzą one całkiem w dół lub w górę.

Moje pytanie brzmi, czy potencjometr mógł się rozszczelnić w skutek czego dostała się do niego woda i został uszkodzony i zatarł się?

Czy luzy na przegubie kulowym mają wpływ na wykazanie błędów?

 

Dodatkowo zrobiłem diagnostykę poprzez interfejs OBD2 i aplikację na android, które nie znalazły żadnych błędów.

 

Z góry dziękuję za pomoc ponieważ cena czujnika to ponad 500 zł i być może ma ktoś z Państwa jakiś pomysł na naprawę, w dodatku zbliża się przegląd samochodu.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...