Jump to content

czujniki poziomowania lamp


Recommended Posts

Witam.

 

Samochód Subaru impreza GH 2007 r. 2.0 benzyna

 

Od około 2 tygodni zapalała się na pewien czas kontrolka poziomowania lamp ksenonowych (najpierw po przekręceniu stacyjki świeci się, następnie gaśnie i po około 10 sekundach zapala się aż do wyłączenia stacyjki). W końcu zapaliła się na dobre więc zajrzałem pod samochód. Jeśli chodzi o tylny czujnik to cały mechanizm jest sprawny, potencjometr nie ma luzów i porusza się jak zwykły potencjometr (jeśli chodzi o siłę kręcenia), przewody całe, a styki czyste. Następnie zajrzałem do przodu i tutaj kula przegubu wyrwana z wnęki. Potencjometr na początku ledwo dało się ruszyć (zapewne dlatego kula została wyrwana) więc poruszałem nim kilkanaście razy dodając trochę smaru w sprayu (nie udało się go rozruszać całkowicie tak aby zachowywał się jak tylny). Po wszystkim założyłem bo akurat miałem identyczny uszczelniacz na kulę i wcisnąłem do wnęki przegubu. Po odpaleniu ta sama sytuacja jednak po przejechaniu kilku kilometrów kontrolka zgasła na 2 dni a dziś znowu się zapaliła.

 

Lampy ciągle świecą równo jak zawsze, oczywiście małych zmian zapewne nie zauważyłbym aczkolwiek nie schodzą one całkiem w dół lub w górę.

Moje pytanie brzmi, czy potencjometr mógł się rozszczelnić w skutek czego dostała się do niego woda i został uszkodzony i zatarł się?

Czy luzy na przegubie kulowym mają wpływ na wykazanie błędów?

 

Dodatkowo zrobiłem diagnostykę poprzez interfejs OBD2 i aplikację na android, które nie znalazły żadnych błędów.

 

Z góry dziękuję za pomoc ponieważ cena czujnika to ponad 500 zł i być może ma ktoś z Państwa jakiś pomysł na naprawę, w dodatku zbliża się przegląd samochodu.

 

pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...