Jump to content

wypadający tłoczek wysprzeglika subaru impreza gc wrx

saimon863
 Share

Recommended Posts

Witam, czy ktoś z tu obecnych miał podobny problem, a mianowicie po wymianie wysprzeglika na nowy po parokrotnym naciśnięciu pedału sprzęgła tłoczek wysprzeglika wysuwa sie za bardzo tak że wyskakuje ( nie całkiem) z wysprzeglika na tyle że potem lekko sie kosi i nie wraca z powrotem, wysprzeglik dobrany katalogowo. nie wiem jak było wcześniej na starym wysprzegliku gdyż ciekł i nie było sprzęgła, dodam jeszcze że w tym samym czasie zostało wymienione kompletne sprzęgło i może to też mieć jakiś wpływ, z góry dzięki za pomoc. pozdrawiam

9 godzin temu, saimon863 napisał:

raczej źle sie jej ustawić nie da bo na odwrót nie wyjdzie więc to odpada a regulacji na niej nie ma chyba że o czyś nie wiem

Właśnie o regulację mi chodziło. Nie wiem jak w gc ale w gd ten trzpień o który opiera się łapa można regulować. 

w gc zasada działania jest bardzo prosta, łappa chodzi na tulejce przesuwając łożysko oporowe. Łapa to jeden kawał metalu bez regulacji wiec wydaje mi sie że nie ma regulacji tam ale niech może mądrzejsi sie wypowiedzą jak sie mylę