Skocz do zawartości

Kilka pytań na temat wymiany radia


DaDasQuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Użytkownikiem jestem może i jestem nowym, ale moje subaru mam już ponad rok..  Nie przeszkadzało mi nic do lutego tego roku, mianowicie radyjko przestało się uruchamiać.. Wracałem któregoś razu z pracy i zwyczajnie przestało grać.. Potem w domu, gdy poszedłem się przebrać i wróciłem gotów do rozbierania, radio znów zaczęło puszczać muzykę, więc odpuściłem.. Sytuacja ponowiła się jeszcze kilka razy i w końcu ostatnio przestało się włączać.. Więc postanowiłem coś z tym zrobić, poszukałem trochę i znalazłem te panele JDM http://avojdm.com/legacy/?sort=featured&page=2.. Ale że nie zdecydowałem się nigdy rozebrać deski rozdzielczej i dobierać się do radia, to nie wiem jak to wszystko jest skonstruowane, po za tym gdyby radio działało jak należy wgl nie zaczynał bym tematu bo oryginalna jednostka ładnie wygląda taka jaka jest, jedyny minus to brak wyjścia na wzmacniacz..  Więc moje pytanie brzmi, jak to jest, czy jak kupie taki panel jak z w linku, to dostaję panel, i sterownik do klimy (to by wyjaśniło dlaczego to tyle kosztuje) i czy wszystko pasuje i jak to jest z tym klawiszem od awaryjnych.A może jest gdzieś sklep który oferuje taki panel dla wersji europejskich ? I czy sam sterownik od klimy jest połączony z radiem  czy może jedynie jest przykręcony do radia? Pewnie zaraz się pojawią posty że takich postów było multum, wiem, i czytałem, ale żadnej post nie rozwiał moich wątpliwości i nie odpowiedział na te moje może błahe pytania. Liczę że znajdzie się ktoś kto będzie w stanie mi udzielić odpowiedzi .. Dziękuje i pozdrawiam ! ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. Dotarłem już do strony 50 i jak nie dostałem odpowiedzi tak dalej szukam.. Mam rozumieć że zwyczajnie nikt nie zna tej odpowiedzi dlatego zostałem odesłany do jakiegoś ogólnikowego tematu gdzie przez większość stron ludzie się kłócą że muzyka w subaru jest nie potrzebna bo należy słuchać silnika ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat w OBKu z 2005r, więc przedlift ale werja US (z dwustrefową klimą, czego w tych rocznikach w EU nie było). Chodziło mi o podmianę na europejską wersję radia z aut.klimą (stopniowanie FM).

Nie dało się.

 

Pamiętam, że sterownik radia był na jednym układzie z wentylacją/klimą.

Do sprawdzenia u Ciebie, jeśli chcesz przeróbkę robić.

 

Jeśli odpowiada Ci to, jak gra(-ło) obecne radio - poszukaj używanego sprawnego na Allegro i przełóż bebechy (nawet angielska wersja się nada z tego co pamiętam). A jak chcesz lepszego trochę dźwięku - wymień głośniki na dobre.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź ; ] Faktycznie to już myślałem nad kupnem własnie drugiego radia, głośniki miałem zmieniać. Ale mimo wszystko chciałem dać wzmacniacz jeszcze. Ale nie ma wyjścia przecież w tych radiach..  Czytałem gdzieś że jest jakaś możliwość ale nie wyczytałem nic konkretnego, po za tym większość linków ulega wygaśnięciu więc i nic doszukać nie można.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrążyłbym nieco - w pełnych wersjach wyposażenia (EU i US) subwoofer był w zestawie pod siedzeniem pasażera. Czyli - jakoś był zasilany ;)

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wyczytałem na temat konwertera RCA..  Podłącza się go pod zasilenie i minus ori radia, sygnał wpina się pod wyjścia na głośniki.. Na allegro pełno tego dziadostwa po parę groszy jakieś lepsze to ponad 100 zł.. I chyba najpierw z tym spróbuje, bo wywalić 1k zł na jakąś tam ramkę która może mieć inne wtyczki to nie uśmiecha się.. Radioodtwarzacz ori  będę miał możliwość kupna u znajomego mechanika, bo miał takie auto ale rozbił..  Jeszcze popytam znajomego elektronika czy by się podjął wyciągnąć z ori radia wyjście na RCA bo podobno też można w taki sposób zrobić. 
Nie zaczynał bym pewnie tego tematu jeśli oryginalne radio by nie nawaliło, bo mam wyjście aux w podłokietniku i swoją muzykę sobie z telefonu włączę, jedynie marudziłem ze względu na brak wyjść RCA bo jednak lubię ten bass. Ale teraz skoro już to radio i tak i tak będę musiał wyciągnąć to przynajmniej coś pomyślę żeby spróbować ten wzmacniacz wpiąć i wymienić ori głośniki . Dziękuje Fala że chciałeś pomóc ; ] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dobre głośniki w przednich drzwiach (typu DLS albocoś) robią naprawdę dobry bas. Maty jeszcze pomogą ale nie dają rewolucyjnego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem wzmacniacz pod tylne głośniki , wygłuszyłem przednie drzwi dobrymi matami, zamontowałem nowe głośniki Focal. I jak dla mnie jest ok. Zmiana radia na nieorginalne napewno była by lepsza , ale wizja inwestycji ok 3000 zł. skutecznie mnie odstraszyła.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się teraz waham właśnie czy czasem się nie pobawić jednak w zmianę radia.. Z tego względu że mam wersje po lifcie, i mam radio i sterownik klimy na osobnych kablach. I żeby nie kupować tego panelu za 1k zł ze sterownikiem pomyślałem że kupię to https://www.ebay.de/itm/Ksize-double-DIN-Stereo-Dash-Kit-for-Subaru-Legacy-Outback-2006-2009-/172847119768 .. To panel, bez sterownika, ale pasujący własnie do wersji z osobnym sterownikiem..  60 ojro, czyli tam te 250 zł, ale wkładam radio jakie chce, z wyjściem na wzmacniacz, a nawet z możliwością sterowania z kierownicy.. Wydaje mi się to najoptymalniejszym rozwiązaniem, mimo że już mam w domu ten konwerter.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...