Skocz do zawartości

S-AWD, bądź nieprawidłowa technika jazdy


Łukasz Liwoch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Auto Forek SH SBD 2009, przód zawieszenie OEM, tył Pedders (z seryjnym było tak samo) mianowicie, taka sytuacja, start zatrzymany z drogi podporządkowanej (chodzi mi o lód na drodze,bądź mokry śliski śnieg) np. w prawo,czyli prędkość znikoma jeśli nie skontruje,nie dodam gazu by kontrola trakcji zadziałała, przód idzie jak po sznurku, a tył próbuje mnie wyprzedzić, tak samo czuję przy podobnych warunkach na prostej drodze,że tył jest nerwowy. Czy to może być,wina wisko? Zaznaczę,że  na zimnym aucie ,napędy sztywne, czuć opory itp. itd., po jeździe i rozgrzaniu, nic nie puka nie stuka w analogicznej sytuacji. Jak poznać inaczej uszkodzone wisko?  Tuleje staba ok, powymieniane na OEM, zawieszenie sprawne bez luzów. Podobna sytuacja ostatnio, droga mokra po deszczu, więc śliska, zakręt znajomy , prędkość dość duża, i czuję,że tył zaczyna mnie wyprzedzać, więc dodanie gazu i mnie wyprostowało, czy subaru jest pomimo S-AWD w przewadze Nadsterowne? Pozdrawiam Łukasz.

P.S. Spokojnych, wesołych i rodzinnych Świąt dla Forumowiczów.

Edytowane przez Łukasz Liwoch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobie ale odczuwam to jak delikatnie ruszam na śliskim jak przyłożę gazu to jedzie już ok. Testowane bez kontroli trakcji. Ale ogólnie chyba tak ma być bo jeździ całkiem fajnie po śliskim bardzo delikatne odczucie jest tylko przy ruszaniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że między modelelami są różnice w napędzie, ale mi się zawsze wydawało, że subaru te niesportowe to raczej defaultowo raczej podsterowne są. Ja u siebie pozmieniałem przede wszystkim zbieżność, a ponad to staba z tyłu + rozstaw kół (dystanse 10mm) i udało mi się osiągnąć fajny efekt równowagi ew delikatnej nadsterowności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...