Skocz do zawartości

Outback H6 2006 LPG gdzie? Warmińsko-mazurskie/Podlaskie


kamilon1975

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, lutek34 napisał:

 

nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale wątek dotyczy pytania, gdzie w północno wschodniej Polsce zagazować Subarynę z silnikiem H6, pytający jest zdecydowany na montaż, tylko szuka odpowiedniego warsztatu, któremu mógłby zlecić montaż.  Nawet cytowany przez Ciebie kolega House, pisze że LPG nawet w rzekomo delikatnym silniku Subaru zdaje egzamin.

Co do mojego doświadczenia z LPG, to już gdzieś to pisałem na tym forum, ale miałem cała gamę Chryslerów z LPG, jednym Pacifica 3.5l było zrobione przeszło 200kkm bez żadnego uszczerbku dla silnika. Tribeca jest moim pierwszym Subaru, zaraz po zakupie zagazowałem ją, jak do tej pory zrobiłem nią 28kkm i jak narazie nic złego nie zaobserwowałem z silnikiem, odpala normalnie, ma kopa i co najważniejsze jazda na LPG jest o połowę tańsza jak na Pb. To tyle jeśli chodzi o off topic.

 

Jasne, że zauważyłem, ale zauważyłem również dyskusję pomiędzy Housem_1, a Oczkoo15 odnośnie sensowności LPG w przykładowym H6, stąd moje 3 grosze, bo ja nadal nie jestem w 100% przekonany. Owszem, jest sporo ludzi użytkujących i chwalących LPG, sam miałem BRC w swoim poprzednim hondowskim silniku, natomiast również spotykam się z opinią mechaników, którzy mówią wprost - "subaru lubi dobre paliwo". Stąd mój post w tym wątku, a nie nowo utworzonym topicu, jak to w końcu z tym jest. Myślę, że lekki offtop jeszcze nikomu krzywdy nie zrobił, tym bardziej na tym forum, na którym tendencja do lekkiego zjechania z tematu jest na porządku dziennym.

 

I żeby było jasne, nie chodzi mi tu, że dobre paliwo to Pb, a złe to LPG, bo tak jak napisałem w swoim 1 poście, zależy mi na opinii jak w ogóle Pb ma się do np takiej H6 3.0 czy jak np u Ciebie 3.6l, czy jakość Pb ma jakiekolwiek znaczenie, czy jednak nie, oczywiście rozszerzając pytanie do zagadnienia LPG i tak dalej, zresztą wszystko zawarłem w 1 poście.

 

No, a jeśli chodzi o opłacalność to jak zwykle tu rozchodzi się już o samo użytkowanie, na moim przykładzie o połowę taniej nie będzie, z racji tego, że głównie do pracy latam max 5km w jedną stronę i przy tych kótkich przebiegach i kilku dłużych trasach w roku, taka instalacja zwracałaby się dłużej, ale to już faktycznie temat na inną okazję.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez nysiopysio84
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, nysiopysio84 napisał:

Wszystko się zgadza, ale jak to ma się do jakości wlewanego paliwa? Czy bez różnicy dla silnika jest czy wlewamy najtańsze pb95 np z jakieś widmo stacji, w porównaniu z np Shellem, Lotosem, Orlenem? To samo pytanie można zadać w przypadku gazu

 Pełny offtop, ale co tam.

 

Jakość wlewanego paliwa ma duże znaczenie dla wszystkich elementów, które mają z nim styczność. Tylko jaki masz wpływ (poza złudzeniem dbania o silnik i przepłacania) na jakość tego co tankujesz? Albo jakiej jakości powietrzem oddychasz?

Są normy, państwo to kontroluje i wymaga, lub nie (różnie z tym bywa) a Tobie pozostaje oddanie sprawy do sądu jak padniesz ofiarą oszustwa.

A co do tego, jakie paliwo jest lepsze lub gorsze? To temat rzeka. Spełniające normy paliwo nadaje się do silnika i już. A nie spełniające norm.... sam rozumiesz.

Czy to silnik benzynowy zasilany lpg, czy diesel - jak zatankujesz badziew, skutki są opłakane. A paradoksalnie najłatwiej fałszować paliwo miłośników oszczędności, czyli ON. I co mają zrobić posiadacze diesli? Zrezygnować z nich bo ktoś sprzedaje opał jako napęd?

I tak samo jest z lpg.

Jeśli chodzi o różnicę we właściwościach fizyczno-chemicznych lpg względem benzyny, to dla Ciebie istotny będzie problem z wypalaniem gniazd zaworowych i zaworów co powoduje szybsze kasowanie się luzu zaworowego. I tyle. Następuje to na szczęście na tyle wolno, że i tak się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, house_1 napisał:

(..)

 

Czyli jak zwykle wymagany jest zdrowy rozsądek i oszacowanie zysków/strat. Dzięki za odpowiedź, mam nadzieje, że autor wątku mi wybaczy lekkie zjechanie z tematu.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez nysiopysio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...