Skocz do zawartości

Jaki najwiekszy dystans do felgi bez zmiany szpilek / wypustki centrujacej. hamulce wrx


Lukasz198403

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam mały problem z moim foresterem 2.5xt at sg. w sezonie letnim zmieniłem przednie zaciski na czterotłoczek z WRX. W lato jeżdżę na felgach 17 więc nie było problemu. w ten weekend chciałem zmienić koła na zimowe i zonk - zimowa felga 16stka obciera o zacisk. brakuje dosłownie ze 2 mm żeby było ok. Mam tu dwa pytania do znawców.

1) czy zastosowanie  dystansu 3-5mm nie jest za duże, żeby użyć oryginalnej wypustki centrujacej na piascie i czy trzeba użyć innych/dluzszych szpilek 

2) czy dystanse trzeba stosować na obu osiach czy wystarczy tylko przód ?

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Fabryczna nakrętka łapie 12-12,5 mm wysokości gwintu [edit - w przypadku subarowej felgi], gdzieś znalazłem że teoretyczne minimum to 10 mm, więc max co można włożyć bez zmiany szpilek to 2,5 mm dystans wg tej teorii. Ja mam 3,5 mm ale z tyłu, na fabrycznych szpilkach. Kołnierz centrujący jeszcze wystaje ale jak felga ma podtoczony lekki stożek na wejściu w otwór, to nie wiem czy złapie ten kołnierz :) 

2) Przy tak niewielkiej zmianie odsadzenia nie ma konieczności, co innego gdybyś wrzucał np. po 15 mm na stronę.

Edytowane przez mirasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...