Skocz do zawartości

Forester 2.5X '07 wersja USA , spolszczenie, światła


Szpaku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru tygodni jestem właścicielem Subaru Forestera II 2.5X  '07 . Przychodzi czas przeglądu i muszę zrobić porządek ze światłami. Chciałbym dorobić tylne przeciwmgielne. Pytanie, w której lampie jest "normalnie w EU montowane światło przeciwmgielne ? Teraz w wersji USA mam w każdej lampie 2 żarówki święcące na postojowych i drugie ich włókna świecące na STOP. Dokładać kolejną żarówkę , czy zastąpić którąś przeciwmgielnym ?
Zamierzam założyć oryginalny włącznik przeciwmgielnych w miejscu zaślepek . Znalazłem tam kostkę. Orientujecie się co czego służy ? Czy sygnał zapalania przeciwmgielnego tylnego dochodzi do kostek przy lampie ? 
Może ktoś przechodził już ten temat,  dokładnej odpowiedzi nie znalazłem przeszukując forum.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W europejskich wersjach światło przeciwmgielne znajduje się z lewej strony. Ta czerwona, dolna część lampy. Myślę że można jakoś tam zainstalować żarówkę. U mnie prawa lampa w tym miejscu jest zaślepiona i trzeba by wiercić żeby tam włożyć żarówkę ale jest do zrobienia. Zastępowanie jednej z żarówek pozycyjnych/stopu, żarówką przeciwmgielnych wydaje mi się bez sensu:wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak bym chciał zrobić na wzór EU, to wystarczy wyjąć żarówkę dolną z prawej lampy , a w lewej lampie na dole przerobić żarówkę aby świeciła tylko gdy włączę przeciwmgielne. W ten sposób nie muszę niszczyć kloszy, a kabelki zawsze mogę podlutować :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersjach US swieci normalnie górna i dolna część lamp, w odróżnieniu od EU gdzie wykorzystana jest jedynie górna, a w dolnej lewej jest żarówka przeciwmgielna.


Tu akurat foto przedlift, ale polift analogicznie.

7754b063b8f7fd9d6f2771bccd308b2a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Znalazłem informacje że możesz mieć w amerykańcu pozycję i stop na oddzielnych żarówkach. Wtedy pewnie jedna z nich jest zamontowana w miejscu europejskich przeciwmgielnych. W europejskich stop i pozycja jest na jednej żarówce, w górnej części lampy.
Ja na Twoim miejscu przerobiłbym kostki/ złączki żarówek i zrobił od nowa po europejsku. Jak nie to prostsze rozwiązanie - ,,dokleić'' przeciwmgielne do zderzaka:D
Kolega raveout mnie uprzedził. Widać te światła dobrze na zdjęciach powyżej.

Edytowane przez Daniel2.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...