Skocz do zawartości

Legacy turbodziadek - problemy przy niskiej temp


janciownik

Rekomendowane odpowiedzi

Legacy 94 rok, opis sytuacji: 2.0 Turbo, oryginał, wywalony kat, odpięta sonda, i wydech przelot. Przez 2 lata jeździłem w serii, na oryginalnym kompie y było OK, te 200 kucy dawało radę, stale doładowanie 0,6-0,7, w zimę szybko się nagrzewał, trzymał równe obroty bez względu na temp itp. Przed wakacjami zmieniłem komputer od japońca o oznaczeniu Z4 - w lato wszystko ok, doładowanie wzrosło do 0.9-1.0, obroty wolne spadły w stosunku do oryginału, spalanie lekko wzrosło, mocy odczuwalnie przybyło, temp szybko - jak na oryginale - i problem -kiedy tylko temperatury spadły poniżej 5 stopni, na zimnym problemy z odpaleniem, obroty szaleją 1500-2700 na zimnym (na oryginalnym 1200-1300 równe), spalanie dopóki się nie nagrzeje kosmiczne, ale po nagrzaniu lub gdy jest mniej więcej  powyżej 5 - wszystko jest ok, nie zapala się check itp, a po zmianie na oryginał komp wszystko OK, wszystko wraca do normy. 

Czyżby Z4 "głupiał" przy niskiej temperaturze ? zimne luty? bo chyba nie komputer w turboantyku nie dostaje informacji o temperaturze z zewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aflinta - ale trafiłeś - odpięcie przeplywki na ori kompie powoduje podobne problemy podobne jak JDM z podpięta przeplywką, tylko w większym stopniu. Dla eksperymentu wyjąłem przeplywke, zamroziłem w zamrażalce i zmrożoną podpiąłem - na ori kompie ok, na japońcu problemy do momentu rozgrzania ... jedyne co mnie zastanawia - uwalony komp czy "ten typ tak ma" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...