Skocz do zawartości

subarowicze w uk


kiwaczek

Rekomendowane odpowiedzi

ja wiem, ze za jazde na M1 z predkoscia 95mph dostaje sie 3pkt i 60 funow :mrgreen: ale nie powiem skad to wiem :razz:

 

Nie tylko tam, ogolnie przekroczenie predkosci konczy sie 3 pkt i 60 funtami kary, tak samo jest z czerwonym swiatlem, oprocz tego czasami mozna zostac skierowanym na ...........................nauke jazdy :???:

Co najgorsze w tym dziwnym kraju jest to ze punkty sa utrzymane przez 3 lata i dopiero po tym okresie sa "kasowane" :sad: do tego dochodzi to ze mozna miec maksymalnie 12 punkcikow :roll:

 

Wiem o tym dosyc bo sam jestem zainteresowany............... :mad: Wlasnie wrocilem z PL i co znalazlem wsrod mojej poczty :???: Oczywiscie mandacik ze zdjeciem i kolejne 3pkt.........czyli juz bedzie razem 9 :mad:

 

Uwarzajcie na Skode Octavie RS w kolorze czarnym poruszajaca sie po M1 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to z punktami moga zabrac prawko pl??? czy po powrocie na dobre punkty z uK przepadaja po 3 latach jak to wyglada?? ktos ma jakies oficjalne info bo 12punkto to malutko troche czy w tych 12 wliczaja sie punkty z pl??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naliczają punktów na polskie prawko (z tego co wiem). Dostajesz mandacik, ponieważ masz polskie prawko sprawa jest kierowana do sądu (nie musisz na niej być ale możesz, nie ma znaczenia) i chyba tam zobowiązują Cię do wymiany prawka i oczywiście zapłaty mandatu. Co do prędkości na trasie zalecam jeździć w granicach 95 m/h choć wiem, że czasem ciężko. Generalnie za prędkość powyżej 100 m/h jest zabierane prawko. Punkty z PL się raczej nie wliczją bo byłaby to paranoja... przyjeżdżasz w odwiedziny do UK, masz np. 16 punktów czyli luz w Polsce i na rutynowej kontroli w UK tracisz prawko? Aż takiej patologi to tu nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takiej patologi to tu nie ma :)

 

Nie no nie popadajmy w paranoje :lol: Tak jak napisal PLayer, punktow nie moga naliczyc na prawko PL.

Jezeli dostaniesz punkty beda starali sie, powiedzmy "zmusic"lub "wymusic", na winnym zmiany prawka na UK co jest uzasadnione tym ze powyzej pewnego okresu czasu pobytu trzeba to i tak zrobic :idea:

 

Po sobie samym moge powiedziec ze nawet jezeli dostaniesz punkty a masz prawko PL to i tak przy wymianie na UK te punkty zostana przyznane :cool: Nic w przyrodzie nie ginie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, poniewaz ja raczej jezdze prezepisowo ;) wiec utrata prawka mi nie grozi, mam pytanie troszke innego rodzaju: jak wyglada wyrabianie brytyjskiego prawka? czy moge po prostu pojsc, pokazac polskie i mi wydadza? czu musze wtedy polskie oddac? bo ja bym chcial miec dwa....tak na wszelki wypadek (chociazby dlatego, zeby nie musiec zdawac egzaminu w Japonii zeby moc tam jezdzic samochodem... :| )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TJ, Wyglada to tak ze wysylasz do DVLA lub jedziesz osobiscie jak masz blisko swoje prawko z PL i czekasz pare tygodni a wowczas odsylaja Ci nowe prawko UK :smile: Oczywiscie jest drobna oplata w wysokosci chyba 22 funtow ale za to mozesz prowadzic i traktory i pojazdy do 7,5 tony :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, ale wciaz mnie frapuje: co w ciagu tych "kilku tygodni"? jakos trzeba sie poruszac :(

 

Polskie prawko, jak rozumiem, wsadzajac do koperty, widze wowczas po raz ostatni?

 

Dokladnie, a w ciagu tych paru "dni" po prostu jezdzisz i nie musisz sie zbytnio przejmowac, jezeli zatrzyma cie police to po prostu mowisz ze prawko w DVLA i tyle.

Jak pewnie wiesz nie ma obowiazku wozenia przy sobie dokumentow w UK wiec jak zatrzyma Cie policja to masz obowiazek dostarczyc prawko w ciagu 7 dni na najblizszy posterunek :idea:

Lub trzymaj przy sobie w tym czasie potwierdzenie nadania i wowczas problem jest rozwiazany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak w paszport wbija ci "misia".

Wracasz do kraju, zgłaszasz zagubienie, płacisz karę :wink: , masz nowy , czysty paszport... :twisted:

Raczej to nie przejdzie bo jak wymieniasz polskie prawko na angielskie to te polskie oni odsyłają do polski dosteniesz je spowrotem tylko jak oddasz te angielskie

 

Kolega nałapał kilka mandatów na te angielskie i żadnego nie zapłacił jak pojechał do polski odmienić na polskie musiał wstawić się do wyjaśnienia w sprawie tych mandatów, ale czy za nie zapłacił niewiem napisze jak jak go się spytam.

 

a prawka nie trzeba wymieniać na angielskie byłem ostatnio w ambasadzie polskiej w londynie i wziełem taką książke "jak żyć w UK" itam pisze że wymiana nie jest obowiązkowa jk ktoś chce to moge wysłać na maila zeskanowane stronę z tej książki. a punkty to naliczają nawet na polskie niewiem jak w innych miastach ale w derby jak dostałem mandat (fotka z fotoradaru) założyli mi jakieś akta na policji i tam wpisali mi te punkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naliczają nawet na polskie niewiem jak w innych miastach ale w derby jak dostałem mandat (fotka z fotoradaru) założyli mi jakieś akta na policji i tam wpisali mi te punkty

 

I tak jak pisalem przy wymienie na UK dostajesz nowe prawko juz z pkt :neutral:

 

mozna miec 2 prawka ??

 

Tak, na bazarze w PL mozna kupic :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...