Jump to content
pino

Nie działa kamera cofania

Recommended Posts

Witam.

Jak w tytule w moim xv przestała działać kamera cofania albo inaczej raz działa  raz nie na początku przy wyrzuceniu wstecznego obraz nie wyświetlał  się raz na jakiś  czas w tej chwili częściej  się nie wyświetla niż wyświetla 

Czy ktoś miał  już taką przypadłość i może  coś doradzić 

Sprawdź czy masz światła od wstecznego. Jeśli nie to winny może być czujnik wstecznego lub połączenie. U mnie tak było. Pozdr

Podpytam tutaj zdby nie zakladac nowego tematu, da sie jakos jasnosc kamery zmniejszyc? Nie moge znaelzc nigdzie a jak sie odpala to wali po galach strasznie

W dniu 22.09.2017 o 06:28, pino napisał:

Ok. Dzięki muszę sprawdzić 

Witam

Przymierzam się do wymiany czujnika biegu wstecznego czy może mi ktoś powiedzieć gdzie on się znajduje 

Pozd.

Na skrzyni biegów

A kostki w moim forku sa dosc latwo dostepne pod maską nad skrzynia biegow

Czyli mam rozumieć że jest bliżej silnika.

Da się go odkręcić bez większych problemów czy trzeba  rozkręcić ,,pół samochodu";)

Blizej silnika. Nic nie trzeba rozkrecac

13 minut temu, owad napisał:

Blizej silnika. Nic nie trzeba rozkrecac

Tak wiem dzięki ale trzeba ściągnąć Interkuler i osłonę od spodu przynajmniej ja tak zrobiłem przy xv sbd

Dołączam się do tematu, ponieważ dotyczy również kamery cofania.  W ostatnim tygodniu w Subaru XV  1 gen., moje dziadka kamera cofania aktywuje się podczas hamowania. Naciśnięcie pedału hamulca powoduje jej uruchomienie.

Dla mnie logicznym wyjaśnieniem jest, że marka Subaru w obawie o bezpieczeństwo kierowców aut swojej marki po ostatnim wypadku kolumny rządowej postanowiło zaktualizować systemy bezpieczeństwa. :P Jednak istnieje podejrzenie, że to jednak awaria. ;) Czy ktoś spotkał się już z takim problemem? Wygląda to na zwarcie w instalacji.

na postoju też? Jeśli tak to zobacz czy po wciśnięciu hamulca, swiatla wstecznego zapalają się. 

Może być zwarcie albo coś w skrzyni z czujnikiem wstecznego.

Dziękuję za sugestie. Rzeczywiście podczas naciśnięcia pedału hamulca zapalało światło wsteczne. Problemem było tylny prawy reflektor który był w ostatnim tygodniu wymieniany na używany. Wiązka z reflektora używanego musiała mieć inny układ pinów. Po zamontowaniu wiązki ze starego reflektora problem został rozwiązany.