Skocz do zawartości

2008-2012 SH car audio


carlo.dragalicho

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanko. Zamierzam zrobić upgrade audio w forku. To fabryczne (bez bluetooth) wraz z zamontowanymi glosnikami gra dość kiepskawo, dlatego pomyślałem o wymianie radia na jakąś bardziej nowożytną aftermarketową jednostkę, przede wszystkim z lepszym wzmacniaczem. Do tego chciałem zmienić głośniki i wygłuszyć w drzwiach z przodu i tyłu. Pasowałoby też dodać suba, ale niestety przestrzeń bagażnikowa jest dla mnie bardzo cenna i mam nadzieję że powyższe operacje wystarczą już by uzyskać zadowalający efekt. Moja prośba jest do osób przearbiających ten temat o swoje sugestie, i opisanie na co zmieniliście. Chcę te wymiany zrobić samodzielnie, i nie wiem co poza oczywistymi rzeczami, takimi jak glosniki i radio będzie mi potrzebne. Z tego zo przypuszczam:

Mocowanie radia 2 din

Adapter do sterowania kierownicą

Dystanse do glosnikow?

Śrubokręt?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Poszperaj na Forum: jest wątek o nie fabrycznej nawigacji do XV, jest tam wiele podpowiedzi.

Ja po lekturze powyższego kupiłem do swojego Forka SH dedykowaną stację Adayo:

http://www.gms.pl/pl/_sp/172/subaru_forester__xv_adayo_ce4kk2_/

 

100% plug'n'play. Sterowanie z kierownicy działa natychmiast, żadnych dodatkowych gadżetów. Nawigacja (dowolna), Bluetooth, video, kamera cofania, cyfrowe radio.

 

Gra o niebo lepiej niż fabryczna. Po jej montażu zmienisz zdanie co do konieczności wymiany głośników...

 

Bardzo dobre value for money :)

 

Zdrówka!

Luke

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko. Zamierzam zrobić upgrade audio w forku. To fabryczne (bez bluetooth) wraz z zamontowanymi glosnikami gra dość kiepskawo, dlatego pomyślałem o wymianie radia na jakąś bardziej nowożytną aftermarketową jednostkę, przede wszystkim z lepszym wzmacniaczem. Do tego chciałem zmienić głośniki i wygłuszyć w drzwiach z przodu i tyłu. Pasowałoby też dodać suba, ale niestety przestrzeń bagażnikowa jest dla mnie bardzo cenna i mam nadzieję że powyższe operacje wystarczą już by uzyskać zadowalający efekt. Moja prośba jest do osób przearbiających ten temat o swoje sugestie, i opisanie na co zmieniliście. Chcę te wymiany zrobić samodzielnie, i nie wiem co poza oczywistymi rzeczami, takimi jak glosniki i radio będzie mi potrzebne. Z tego zo przypuszczam:
Mocowanie radia 2 din
Adapter do sterowania kierownicą
Dystanse do glosnikow?
Śrubokręt?
 
 
Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


I właśnie pozamiatałeś temat:)
Kupiłeś owy fadget na allegro??


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma.

Ta stacja chodzi na Windows CE i jest dość zamkniętym tworem. Są natomiast produkty również dedykowane do Subaru, oparte na Androidzie, które pozwalają na odpalanie zewnętrznych aplikacji. 

Ja podałem Ci namiary na coś, co sam miałem i byłem z tego zadowolony. Podstawowa kwestia to idealna współpraca z instalacją samochodu i brak konieczności wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji. 

 

Zdrówka!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke, generalnie to bylem przekonany (nie bedac rozeznany w temacie) ze sa juz dostepne rozwiazania renomowanych marek ktore korzystajac z tetheringu po BLuetooth i ma na poadzie apki jak google maps, youtube i inne wodotryski. Jedynie co znalazlem to Parrot na okrojonym Andku i Blaupunkt z lagujacym systemem. Przyznam ze cokolwiek z duzym wysiwtlaczem to bedxie krok milowy ale zastanawiam sie czy nie kupic "zabawki" z dostepem do apek, tylko ze nie chcialem kupowac strikte chinskiego androida tylko cos pokroju kenwooda, clariona etc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku przesiadka ze zmieniarki na 6 płyt CD na stację multimedialną, w którą włożyłem kartę MicroSD z CAŁĄ domową płytoteką to był właśnie krok milowy...

Daj znać, co wybierzesz (to samo będzie pasować do mojej Imprezy... ;) )

Zdrówka!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, carlo.dragalicho napisał:

Luke, generalnie to bylem przekonany (nie bedac rozeznany w temacie) ze sa juz dostepne rozwiazania renomowanych marek ktore korzystajac z tetheringu po BLuetooth i ma na poadzie apki jak google maps, youtube i inne wodotryski. Jedynie co znalazlem to Parrot na okrojonym Andku i Blaupunkt z lagujacym systemem. Przyznam ze cokolwiek z duzym wysiwtlaczem to bedxie krok milowy ale zastanawiam sie czy nie kupic "zabawki" z dostepem do apek, tylko ze nie chcialem kupowac strikte chinskiego androida tylko cos pokroju kenwooda, clariona etc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

z tzw. "renomowanych marek" to miałem (wciąż mam ale na półce) topowego Blaupunkta na Androidzie i używanie go jako androidowej bazy do korzytania z apk mija się z celem, ogólnie sprzęt jest słaby a nawet bardzo słaby do tego bez żadnego wsparcia ze strony producenta z zalet urządzenia mogę wyminić tylko szybki start czyli podtrzymanie systemu do 36 godzin, faktycznie startuje w sekundę

Blaupunkt ma bardzo słaby BT do streamingu jak też muzycznie jest zły (dużo szumów i zakłóceń tła)

 

ogólnie Blaupunkt Cape Town na Androidzie kosztował jakieś dwa razy więcej jak "no name chińczyk" który Blaupunkta bez wysiłku pożera funkcjonalnością 

 

jakiś miesiąc temu miałem okazje testować nową stacje GMS na Androdzie i jako baza androidowa była bez większych zastrzeżeń, prosta funkcjonalna z dobrym audio

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ketivv napisał:

Blaupunkt Cape Town na Androidzie kosztował jakieś dwa razy więcej jak "no name chińczyk" który Blaupunkta bez wysiłku pożera funkcjonalnością 

 

Ale nie jakością ;) z 'no name chińczykiem' jak z pudełkiem czekoladek, nigdy nie wiesz na co trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, OBK CVT napisał:

 

Ale nie jakością ;) z 'no name chińczykiem' jak z pudełkiem czekoladek, nigdy nie wiesz na co trafisz.

 

to też racja ale trudno o coś gorszego od strony funkcjonalnej i muzycznej jak Blaupunkt na Andku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnym kompromisem jest stacja wymienianej tu już firmy, co prawda na win.ce.6 ale rozszerzona o phone-link.

Teoretycznie wszystko co mamy w smarku można uruchomić na ekranie i to przez usb a nie hdmi.

Też chińczyk ale z gwarancją w PL, nie jest dedykowana do subaru ale przejściowe kable są dostępne bezproblemowo.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
z tzw. "renomowanych marek" to miałem (wciąż mam ale na półce) topowego Blaupunkta na Androidzie i używanie go jako androidowej bazy do korzytania z apk mija się z celem, ogólnie sprzęt jest słaby a nawet bardzo słaby do tego bez żadnego wsparcia ze strony producenta z zalet urządzenia mogę wyminić tylko szybki start czyli podtrzymanie systemu do 36 godzin, faktycznie startuje w sekundę
Blaupunkt ma bardzo słaby BT do streamingu jak też muzycznie jest zły (dużo szumów i zakłóceń tła)
 
ogólnie Blaupunkt Cape Town na Androidzie kosztował jakieś dwa razy więcej jak "no name chińczyk" który Blaupunkta bez wysiłku pożera funkcjonalnością 
 
jakiś miesiąc temu miałem okazje testować nową stacje GMS na Androdzie i jako baza androidowa była bez większych zastrzeżeń, prosta funkcjonalna z dobrym audio
 
 
 

GMS na androidzie bylby dla mnie rozwiazaniem, tego z Windowsem CE rowniez biore pod uwage. Zastanawiam sie jaki wzmacniacz jest tam zastosowany


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...