Skocz do zawartości

Czujniki parkowania


Groszka

Rekomendowane odpowiedzi

Może zgłoś je nie do naprawy ale do reklamacji skoro nie dają sobie rady z naprawą niech wymienią na nowe. Przedmiot nie działający zgodnie z przeznaczeniem jest raczej nie zgodny z zawartą umową między kupującym a sprzedającym co podlega albo zwrotowi albo wymianie na nowy działający prawidłowo. A co do samych czujników to może są wątpliwej jakości lub może któryś jest po prostu uszkodzony od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką przypadłość zakładali poprzedniemu włascicielowi kamerę cofania ale nie podociskali gum przy klapie dokładnie i kiedy padało woda lała do bagażnika, chwilę mi zajęło zanim zlokalizowałem dlaczego leje ale po dociśnięciu gum lać przestało. Ciekawe dlaczego tylko jak pada to coś jest nie tak. Może woda też jakoś podcieka... Pozatym czujki tylnie powinny się włączać razem ze wstecznym i praktycznie nie powinny działać przy normalnej jeździe do przodu. A problem jest z tylnimi czy przednimi czujkami? Jak z tylnimy to podłączyć je pod światło wstecznego i będą działać tylko przy włączonym wstecznym. Jeśli chodzi o reklamację to przy trzeciej usterce powinni całość wymienić na nowe jak przy większości reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy piszczą czujniki z przodu czy z tyłu . Jeżeli dokładane z przodu to niestety tak jest . Są cały czas aktywne dlatego  jest wyłącznik . Nie ma sensu zgłaszanie reklamacji . Są wyjątkowo czułe . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wyłącznika nie miałam, dopiero przy drugiej wizycie w salonie go założyli. Na początku wariowały z przodu i z tylu, teraz z tego co obserwuję tylko przód szaleje. A przypadkiem nie powinny się odcinać przy większej prędkości, bo przy szybkiej jeździe też wyją?

Co do czułości, to też wydaje się być bez sensu, bo przy innych markach, gdzie są czujniki fabrycznie montowane, tego nie ma. Z tego, co wiem, to salony wybierają czujniki różnych firm i tu może jest problem, że są kiepskiej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli założyli wyłącznik i szaleje tylko przód to już nic się z tym nie zrobi . W innych markach jest różnie np Hyundai ix35 miał że czujniki były aktywne w momencie jeżeli auto zwolniło do prędkości 5km/h. W nowym Tucsonie już to tak nie działa i użytkownicy też narzekają . W niektórych jest tak jak teraz masz w Subaru czyli cały czas lub wyłączony . Z tego co pamietam to że tak to może działać byłem od razu poinformowany w serwisie przy zakupie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem laguną Infiniti która ma czujki i z przodu i z tyłu i nie ma w niej takiego problemu ze wyją może czasem jak się trafiła większą trawa, uważam że skoro w niektórych modelach da się żeby działały normalnie to producenci a zwłaszcza serwisy montujące za nie małe pieniądze powinni robić wszystko żeby sprzedawane i instalowane urządzenie działało jak należy. A hasła przy sprzedaży że czujki mogą wariować to Panie co mi Pan sprzedajesz. Każdy jakby chciał mieć tanie i lipne czujki to sobie na aliexpresie kupi i zamontuje są nawet modele bez wiercenia, a skoro serwis takie rzeczy montuje to raczej nie powinien widać ich montować. Raczej obstawałbym przy tej kiepskiej jakości czujek lub całego systemu czujek który widać jak nie jest zsynchronizowany z samochodem raczej na pewno nie jest fabrycznym zestawem a serwis zamiast rozwiązać problem pewnie sobie eksperymentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...