Skocz do zawartości

Forester S-turbo - dorobienie kluczyka


555marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem Forestera z jednym kluczykiem. Co prawda nigdy do żadnego auta kluczyka nie zgubiłem, ale licho nie śpi i komfort psychiczny nakazuje mi zainteresowanie się tematem dorobienia owego.

 

Rozważam następującą opcję:

Zakup nowego kluczyka, np jak tu:

http://allegro.pl/subaru-impreza-forester-pilot-obudowa-kluczyk-i6142323568.html

Do tego używanego transpondera z kluczyka o ile są wielokrotnego kodowania? Ewentualnie nowego, jak tu:

http://allegro.pl/transponder-4d62-subaru-impreza-forester-outback-i6768022884.html

No i docięcie grota oraz kodowanie pilota centralnego we własnym zakresie.

 

Niestety kodów do immo dostarczanych z samochodem nie posiadam. Czy ktoś, poza ASO, jest mi w stanie "sklonować" kod immo z obecnego kluczyka?

 

Z góry dzięki, za pomoc i zapewnienie komfortu psychicznego :D

 

Edit:

Forek z końca 2001, polift 177KM.

Edytowane przez 555marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie są zakłady, które dorabiają kluczyki, przynajmniej w Łodzi mamy taki. Dajesz oryginalny kluczyk, wkładają go do maszynki która odczytuje kod immobilisera, a następnie wkładają do nowego kluczyka taką nie wiem jak to nazwać, pastylkę i ją kodują. Ja do imprezy dorabiałem u nich kluczyk, gdyż miałem dokładnie taką samą sytuację jak Ty i dorobili dosłownie w 5 minut. Kluczyk działał, samochód odpalał, tylko nie miał otwierania z guzika, ale chodziło mi o możliwość odpalania. Kosztowało to z tego co pamiętam 200 zł. W każdym razie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Grooby78 napisał:

Ogólnie są zakłady, które dorabiają kluczyki, przynajmniej w Łodzi mamy taki. Dajesz oryginalny kluczyk, wkładają go do maszynki która odczytuje kod immobilisera, a następnie wkładają do nowego kluczyka taką nie wiem jak to nazwać, pastylkę i ją kodują. Ja do imprezy dorabiałem u nich kluczyk, gdyż miałem dokładnie taką samą sytuację jak Ty i dorobili dosłownie w 5 minut. Kluczyk działał, samochód odpalał, tylko nie miał otwierania z guzika, ale chodziło mi o możliwość odpalania. Kosztowało to z tego co pamiętam 200 zł. W każdym razie da się.

 

Ta pastylka to właśnie transponder, do którego dałem link :-)

A surowy kluczyk miałeś swój, czy dali jakiś który mieli "na stanie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali ten, który mieli na stanie. Poza brakiem guzików od centralnego działał perfekcyjnie.

A co do tych transponderów to też mieli kilka typów i facet mówił, że musi dobrać odpowiedni aby działał jak należy.

Edytowane przez Grooby78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...