Skocz do zawartości

Sortowanie folderow na USB w MY17 audio z HK


Gregorius

Rekomendowane odpowiedzi

W prownaniu z poprzednim urzadzeniem zaskoczylo mnie sortowanie folderow na moim USB z muzyka.

Poprzednio mialem folder posortowane alfabetycznie, w nowym OBKu folder w opcji FOLDER sa posortowane bez skladu i ladu - podejzewam , ze czas zapisu na USB ma znaczenie.

Czy jest jakas opcja, ktora pozwala sortowac foldery alfabetycznie? Ja nic takiego nie znalazlem, a sila przyzwyczajenia jest spora.

Wiem, ze moge sortowac po wykonawcach I albumach, ale to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wg mnie jest dokładnie, jak mówisz. Skopiowałem swoją muzykę "na raz" na USB i mam dokładnie to samo, co Ty. Kopiując pojedynczo: folder po folderze w oczekiwanej kolejności, wszystko jest ok.

Jeśli ktoś znajdzie patent na to, również chętnie się przyłączę :)

 

Pozdrowienia!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli jak zwykle w syStemie Navi/Audio w Subaru jakies drobne niedorobki. Nie wiem komu przeszkadzalo alfabetyczne sortowanie, jak w poprzednim modelu?

 

Uproscilem strukture mojego Pendrive'a. Foldery sa jednopoziomowe - tylko z nazwa wykonawcy i tytulem plyt, a w folderach jest juz tylko muzyka.

Za pierwszym razem po wlozeniu USB ulozenie list zajelo 6 minut!!! :blink: Po raz drugi jak odpalilem wczytywal liste "tylko" 2minuty - mam 20 GB muzyki. Wyglada na to, ze zapisuje jakis plik z lista.

Tylko, ze upraszczajac strukture, stracilem porzaek zapisu i mam znowu sieczke w opcji <Folder.. musze znowu kopiowac pliki na dysk w kolejnosci alfabetycznej.

Jakosc muzyki w HK bardzo dobra, ale to sortowanie plikow i wczytywanie listy jest wkurzajace. Tak nie powinno byc w tej klasy samochodzie.

 

Sortowanie mozna zrobic automatycznie przy pomocy tego programiku: https://techmadeplain.com/2014/how-to-sort-music-flash-drive-car-stereo/

Wlasnie go przetestowalem i uklada liste folderow alfabetycznie.

Pelne odpalene USB trwa ok 2-3 minut - dostep do list, ostatni grany utwor zaczyna odtwarzac bardzo szybko.  Jesli chcecie zmienic plyte to trzeba troche pojechac....., zeby dostac dostep do listy folderow.

 

 

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 128GB uruchamia ok 3 minut. Oczywiście w tym czasie odtwarza dalej ostatnio grany utwór. Jeżeli przed jego końcem zdąży zaczytać/zaindeksować zawartość katalogu, w którym się znajduje dany plik to odtworzy następny z tego katalogu. Jeżeli nie zdąży to weźmie pierwszy z listy. I tu taki mechanizm, który sobie wymyśliłem: w głównym katalogu wrzuć jeden lub dwa utwory bezpośrednio. Wtedy prawie zawsze przed zakończeniem zaczytywania/indeksowania zawartości pendrive'a odtworzy ci ten właśnie kawałek dyżurny. Oczywiście co pewien czas trzeba go zmieniać, bo ile razy można słuchać tego samego utworu, jak jeździsz po mieście krótkimi skokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎29‎.‎05‎.‎2017 o 14:05, Alv. napisał:

U mnie 128GB uruchamia ok 3 minut. Oczywiście w tym czasie odtwarza dalej ostatnio grany utwór. Jeżeli przed jego końcem zdąży zaczytać/zaindeksować zawartość katalogu, w którym się znajduje dany plik to odtworzy następny z tego katalogu. Jeżeli nie zdąży to weźmie pierwszy z listy. I tu taki mechanizm, który sobie wymyśliłem: w głównym katalogu wrzuć jeden lub dwa utwory bezpośrednio. Wtedy prawie zawsze przed zakończeniem zaczytywania/indeksowania zawartości pendrive'a odtworzy ci ten właśnie kawałek dyżurny. Oczywiście co pewien czas trzeba go zmieniać, bo ile razy można słuchać tego samego utworu, jak jeździsz po mieście krótkimi skokami.

Problem w tym, ze czesto wsiadajac do samochodu mam gotowy pomysl, jaka chcialbym muzyke wlaczyc. To czekanie jest mocno irytujace. Moze zrobia jakas aktualizacje softu. Nie zalezy mi na sortowaniu po wszystkich mozliwych parametrach, mnie wystarczy szybkie i prawidlowe wyswietlanie folderow.

Na dodatek zaobserwowalem, ze czasami wcisniecie przycisku "do przodu" nie powoduje przejscia do nastepnego utworu, tylko do jakigos innego folderu.

Dalej eksperymentuje z organizacja plikow na USB.  Zrobilem 2 stopniowa structure folderow - Autor- Album I posortowalem DriveSort -em. Mam teraz posortowane foldery, ale zniknal folder glowny z Wykonawca, sa za to foldery z albumami posrotowane wedlug wykonawcow alfabetycznie - kompletna kicha. Chyba wroce do struktury z jednym folderem z nazwa: Wykonawca + Album.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadal mam zagwozdke. Foldery sa posortowane tak jak trzeba. W czasie jazdy wszystko dziala jak powinno. ale do chwili, w ktorej wylacze silnik. Wracam do samochodu, uruchamiam silnik, ostatnio odtwarzany utwor jest wlaczany automatycznie. Wyglada na to ,ze jest w porzadku, ale to zmylka.:o Utwor sie konczy i to "wyokiej klasy" urzadzenie zwane Harman Kardon zamiast odtwarzac nastepny utwor z tego samego foldera, zaczyna odtwarzac muzyke z Pendriva od samego poczatku - od piewszego folderu na liscie:wacko:. Zaczyna mnie to na prawde irytowac.:blink:

Dzwiek moze HK ma swietny, ale oprogramowanie do bani. Moje poprzednie radjo w OBK MY13 moze mialo gorszy dzwiek, ale z pewnoscia mialo lepsza funkcjonalnosc,

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gregorius napisał:

 Utwor sie konczy i to "wyokiej klasy" urzadzenie zwane Harman Kardon zamiast odtwarzac nastepny utwor z tego samego foldera, zaczyna odtwarzac muzyke z Pendriva od samego poczatku - od piewszego folderu na liscie:wacko:.

 

Niekoniecznie. Tak jak napisałem wcześniej: albo wystartuje pierwszy utwór z zasobu (pierwszy plik z głównego katalogu lub jeżeli w głównym nic nie ma to z pierwszego katalogu) albo inny utwór z bieżącego katalogu, w którym znajduje się obecnie odtwarzany plik. Prawdopodobnie chodzi o to reindeksowanie w tle i czas, w którym operacja dotrze do folderu, w którym się ten utwór znajduje. Jeżeli zdąży go przerobić to nie zagra pierwszego, tylko bieżący katalog. Wtedy nawet jak masz wybieranie losowe z całego zasobu to i tak nie wyjdziesz poza bieżący katalog zanim się operacja nie zakończy.

Ja już z przyzwyczajenia po uruchomieniu silnika cofam bieżący utwór do początku, żeby sobie spokojnie przebrzmiał w czasie gdy operacje w tle się dokonują. Chyba nie mamy innego wyjścia jak wykazać się cierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Alv. napisał:

Ja już z przyzwyczajenia po uruchomieniu silnika cofam bieżący utwór do początku, żeby sobie spokojnie przebrzmiał w czasie gdy operacje w tle się dokonują. Chyba nie mamy innego wyjścia jak wykazać się cierpliwością.

Dziekuje za wskazowke, wyprobuje ja dzisiaj.

Jakos stara stacja nie miala takich problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...