Skocz do zawartości

Forester SG 2.0 NA - przewody zapłonowe


Ermenegildo

Rekomendowane odpowiedzi

Po podniesieniu maski zauważyłem, że jeden z przewodów, które były wymieniane rok temu jest przerwany/przegryziony, zakładam, że przez jakiegoś gryzonia. Jak się fachowo ten przewód nazywa? Zapłonowy? Jego się naprawia, czy wymienia na nowy?

 

Fotki: http://tufotki.pl/tXNZX

 

Od niedługiego czasu mam taki objaw, że jak wychodzę rano po auto to kierownica jest tak sztywna i nie daje się nią kręcić, jakbym to robił zimową porą przy -30 stopniach. Jak się silnik rozgrzeje i jadę samochodem to nie ma tego objawu. Czy ten uszkodzony przewód ma coś z tym wspólnego? Płyn od wspomagania świeży i bez ubytków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód zapłonowy NGK (nie naprawia się ich tylko wymienia). Może padło Ci wspomaganie ? Podczas jazdy koła mają mniejszy opór i nie czujesz jego braku.

 

Swoją drogą, jak Ci się jeździ z przegryzionym kablem zapłonowym? Nie odczuwasz różnicy?

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicy w trakcie jazdy nie czuję tylko wydobywa się chwilami lekko metaliczny dźwięk i to mnie skusiło, żeby otworzyć maskę. Miałem szansę coś "po drodze" uszkodzić jeżdżąc chwilowo z uszkodzonym przewodem?

Wymien jak najszybiej a do tego czasu nie jeździj ;) jak po wymianie będzie coś nie tak z autem to wtedy będziesz się martwił :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarnę, nie mam zdolności manualnych:) Nie dotykam niczego, jeśli nie potrafię, nigdy wcześniej nie robiłem, a zwłaszcza przy samochodzie. Poza tym na mądrych stronach w sieci piszą, że nie można ciągnąć za fajkę, ani za przewód tylko jakimiś szczypcami wyciągnąć.

 

Nie chcę zakładać nowego tematu, a mam pytanie. W kufrze pod styropianami na wysokości oparcia tylnej kanapy są dwie "klapki" skręcone na śruby, pod jedną z nich znajduje się filtr paliwa?

Edytowane przez Ermenegildo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...