Skocz do zawartości

Włącznik świateł p.mgielnych tył - brak podswietlenia


miroman

Rekomendowane odpowiedzi

Podkusiło mnie wymienić żaróweczki na LEDowe, wyjęlem przyciski, żaróweczki LEDowe są za duże wię na razie odpuszcam, a przy okazji ile razy bym tych 4 przycisków nie odkrecał (a robilem to już kilka razy) zawsze jedna lub 2 dodatkowe przestają swiecić i tak też stało sie tym razem.

 

Wzięłem wszystkie na gore , wymieniłem wszystkie żaróweczki (kiedyś kupiłem 10 szt malowanych na zielono) i zadowolony zszedłem na dół zamontować przyciski i tu zonk - jedna nie świeci (ta pierwsza z lewej) włacznik świateł p.mgielnych tylnych, jeszcze raz na górę nowa żarówka, wczesniej zmierzona miernikiem, na dół i to samo - NIE ŚWIECI.

 

Rozebrałem włącznik, sa 2 styki , trochę elektroniki, wyczyściłem te styki i styki żaróweczki i nadal nic.

 

Ktoś ma jakiś pomysł , albo taki włącznik na podmianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz miernik, to połowa sukcesu ;) Ja bym sprawdził dwie rzeczy:

1. po zdjęciu przełącznika sprawdź, czy jest ciągłość obwodu na stykach 2 i 6 złącza B272. Ciągłość zapewnia żarówka.

2. Sprawdź, czy po przekręceniu zapłonu i włączonych światłach, jest zasilanie na stykach 2 i 6 kostki wpinanej w przełącznik.

 

 

27914d1293559306-rear-fog-light-lhrrfog.jpg

Edytowane przez Bednarcm
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jednak żaróweczka...

Zmień a następnie włącz światła mijania lub drogowe i nowa żarówka może oświeci przycisk.

 

No chyba, że bezpiecznik lub żarówka w lampie tylnej ale twój SG chyba nie ma instalacji CAN aby mógł sam to stwierdzić.

Edytowane przez 4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 7.03.2017 o 23:05, miroman napisał:

Dzięki za schemat i opis, tak właśnie zrobię jak radzisz, to jest tylko podświetlenie - to albo brak kontaktu na kostce , albo zimny lut w przełączniku,

 

 

Trochę to trwało, ale zrobiło się cieplej i dodatkowo kupiłem zamienniki T3 LED.

Okazało się, że w oprawce od żarówki ułamał się zaczep/docisk i nie było kontaktu drucika owiniętego na oprawce ze ścieżką na przełączniku

Kilka minut pracy z pilnikiem i ostrym nożem i dopasowałem T3 LEDowe, w poprzednich samochodach nie miałem świateł p.mgielnych z przodu, więc w Forku nie mogłem się nauczyć, który przycisk jest od tylnego p.mgielnego, włożyłem więc do tego przycisku czerwoną diodę, może wymienię na żółtą analogicznie do koloru kontrolki na tablicy, a efekt poniżej na zdjęciu.

 

 

LED_Forek.jpg

Edytowane przez miroman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miroman napisał:

w Forku nie mogłem się nauczyć, który przycisk jest od tylnego p.mgielnego, włożyłem więc do tego przycisku czerwoną diodę, może wymienię na żółtą analogicznie do koloru kontrolki na tablicy, a efekt poniżej na zdjęciu

 

Doskonały pomysł - teraz nie masz już żadnych wątpliwości, który jest który :) Podobny zabieg zrobiłem swego czasu u siebie - jak na zdjęciu poniżej:

 

591b9cce3b573_Przyciski2.JPG.52f00c2256529af9ac5ac43499018963.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Malyboss napisał:

 

Doskonały pomysł - teraz nie masz już żadnych wątpliwości, który jest który :) Podobny zabieg zrobiłem swego czasu u siebie - jak na zdjęciu poniżej:

 

591b9cce3b573_Przyciski2.JPG.52f00c2256529af9ac5ac43499018963.JPG

 

o widzę że podświadomie skopiowałem Twój pomysł z niebieską diodą do podgrzewania przedniej szyby :)  własńie jadą do mnie nowe diody w tym niebnieska i zółta chcę zobaczyć może ją wstawię zamiast czerwonej, tylko widzę, ze nie wpadłem na pomysł białej :( będę musiał domówić.

Edytowane przez miroman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...