Skocz do zawartości

Wymiana Radia w Foresterze i dziwne zachowanie klimatyzacji


Stozek

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze!

Mam dwa pytania, a w zasadzie trzy. :-)

Pacjent Forester XT 2006 r. Radio Kenwood 6CD z Nawigacją i Subwooferem

1) Przymierzam się do wymiany na coś bardziej współczesnego. Co możecie polecić? Mam 4 podstawowe warunki: USB, Bluetooth, sterowanie radia z kierownicy, umiarkowana cena i sensowna jakość dźwięku - sterowanie subwooferem z poziomu radia. Dodatki, które mogłyby się przydać ale pewnie nie uda się w tym budżecie to: nawigacja (choć mam wbudowaną i działa nie najgorzej), wyjście na kamerę cofania (chyba, że da się taką podłączyć do fabrycznego ekranu nawigacji - to proszę o schemat takiego podłączenia). Będę sobie to w stanie zamontować sam. Chodzi mi tylko o sprzęt - radio, interface itp. -  może być używany, być może ktoś chce się pozbyć... Budżet 1000-1500 zł. 

2) Moim zdaniem w aucie dziwnie zachowuje się klimatyzacja (chociaż może to subiektywne odczucie) - Przy ustawieniach "AUTO" i temperaturze ustawionej pomiędzy 21-30 stopni samochód grzeje bardzo intensywnie, szczególnie przy minusowych temperaturach. Moim zdaniem zmiana temperatury przy tych nastawach jest bardzo niewielka mimo prawie 10 stopni różnicy. Przy ustawieniu na 20 stopni (czyli najniższa możliwa wartość) samochód grzeje trochę słabiej, ale nadal jest bardzo ciepło. 

3) Nie działa mi podgrzewanie lusterek. Elektryczne ustawianie działa normalnie. Czy powodem może być fakt, że poprzedni właściciel wymienił szybę na nieoryginalną (bez podgrzewania piór wycieraczek)? Czy mają jakiś wspólny obwód? Ewentualnie gdzie szukać bezpieczników/napięcia do podgrzewania lusterek?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam 4 podstawowe warunki:
mam propozycję, przejrzyj ten wątek: https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/2794-audio-w-subaru/page-91#entry2544335 

 

Przeglądałem i wątek jest baaardzo obszerny. Bardziej mi chodziło o sprawdzone już rozwiązania zamontowane stricte w moim modelu, ale tak, czy inaczej bardzo dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klimy gdzies czytalem o wiatraczku montowanym przy czujniku temp (kratka obok stacyjki). Podobno dzieki temu klima reagowala szybciej na zmiane temperatury.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klimy gdzies czytalem o wiatraczku montowanym przy czujniku temp (kratka obok stacyjki). Podobno dzieki temu klima reagowala szybciej na zmiane temperatury.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ale czytałeś, aby zamontować tam dodatkowy wiatraczek? Możesz mi odkopać temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w necie, na stornie ScoobyMods "Auto Climate Control Fix 03-05 XS and XT" - sorry ale nie moge nic wklejac :(

 

W temacie pozostalych pytan:

Ad.1. wymiana radia bez wymiany glosnikow nic nie da, nie sugeguj sie tez ze masz "subwoofer" w bagazniku bo to zwykly eliptyczny papierowy glosnik o mocy pewnie 12W z obcietym gornym pasmem. Radio 2DIN na cos markowego wymienisz juz a 600-700pln ale nie zagra tak jak byc chcial ze wzgledu na glosniki. Wymiana glosnikow + dolozenie malego subwoofera + wzmacniacz 4ro kanalowy + wygluszenie przednich i tylnik drzwi (w postawowym zakresie) i spiecie ze obecnym radiem do koszt 2-2,5kPLN. Dorzucasz radio i sterowanie z kierownicy i juz siegasz granicy 3-3,5kPLN.

 

Ad.2. znany problem, ospalosc czujnika temp. wewnetrznej - powietrze dociera do niego przez malutka kratke w dolnej czesci deski rozdzielczej - wszystko silami natury wiec wyobrazasz sobie jak duza bezwladnosc bedzie mial ten uklad. Pomaga montaz malego wiatraczka ktory bedzie zasysal powietrze z kabiny i dmuchal na czujnik temp. Opis znajdziesz w necie

 

Ad.3. bardzo mozliwe, ze to przez wymiane szyby, w koncu zasila je jeden uklad elektryczny i jeden wlacznik. Nie pamietam gdzie jest koncowka "pajeczyny" od podgrzewania wycieraczek ale zapewne nic nie jest do niej podpiete i uklad nie jest zamkniety. Ogarniety elektryk powinien temu zaradzic i pewnie da sie oszukac brak sciezek od pogrzewania przedniej szyby jakims rezystorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w necie, na stornie ScoobyMods "Auto Climate Control Fix 03-05 XS and XT" - sorry ale nie moge nic wklejac :(

 

W temacie pozostalych pytan:

Ad.1. wymiana radia bez wymiany glosnikow nic nie da, nie sugeguj sie tez ze masz "subwoofer" w bagazniku bo to zwykly eliptyczny papierowy glosnik o mocy pewnie 12W z obcietym gornym pasmem. Radio 2DIN na cos markowego wymienisz juz a 600-700pln ale nie zagra tak jak byc chcial ze wzgledu na glosniki. Wymiana glosnikow + dolozenie malego subwoofera + wzmacniacz 4ro kanalowy + wygluszenie przednich i tylnik drzwi (w postawowym zakresie) i spiecie ze obecnym radiem do koszt 2-2,5kPLN. Dorzucasz radio i sterowanie z kierownicy i juz siegasz granicy 3-3,5kPLN.

 

Ad.2. znany problem, ospalosc czujnika temp. wewnetrznej - powietrze dociera do niego przez malutka kratke w dolnej czesci deski rozdzielczej - wszystko silami natury wiec wyobrazasz sobie jak duza bezwladnosc bedzie mial ten uklad. Pomaga montaz malego wiatraczka ktory bedzie zasysal powietrze z kabiny i dmuchal na czujnik temp. Opis znajdziesz w necie

 

Ad.3. bardzo mozliwe, ze to przez wymiane szyby, w koncu zasila je jeden uklad elektryczny i jeden wlacznik. Nie pamietam gdzie jest koncowka "pajeczyny" od podgrzewania wycieraczek ale zapewne nic nie jest do niej podpiete i uklad nie jest zamkniety. Ogarniety elektryk powinien temu zaradzic i pewnie da sie oszukac brak sciezek od pogrzewania przedniej szyby jakims rezystorkiem.

Dziękuję za wyczerpującą i konkretną odpowiedź. Na razie zajmę się wymianą radia, potem powoli zmienię głośniki, zajmę się wygłuszeniem i zmienię imitację subwoofera. W umiarkowanym tempie, żeby mnie żona z domu nie wyrzuciła. Co do niemożności wklejenia linku proszę o wiadomość na pw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia to ja mam w jednym forku radio 2din + aux + bt a2dp plus navi na tablecie 7" w daszku.

W 2 forku radio 1 din + aux + garmin 7" w daszku z kamera cofania.

 

Wazne zeby kamera miala 170st. Wiekszosc z nich ma 120 mimo spec. 170.

 

Nawigacja w radiu bedzie klopotliwa bo radio jest bardzo nisko.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez coocer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia to ja mam w jednym forku radio 2din + aux + bt a2dp plus navi na tablecie 7" w daszku.

W 2 forku radio 1 din + aux + garmin 7" w daszku z kamera cofania.

 

Wazne zeby kamera miala 170st. Wiekszosc z nich ma 120 mimo spec. 170.

 

Nawigacja w radiu bedzie klopotliwa bo radio jest bardzo nisko.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Możesz podesłać jakieś zdjęcia i pomóc w ewentualnej przeróbce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2din i tabletem wyglada tak

555dc92f6975f440acfbac50573443d8.jpg

 

Na dole widac takie kolko. To jest odbiornik bt do tel i muzyki. Problem jest z zakłóceniami z ładowarki ale ja audiofilem nie jestem.

 

Plusy

Mapy googla z korlami

Czytanie kodow z obd

Cena

Minusy

Kamera cofania na wifi jest bez sensu

Ciezko utrzymac tablet naladowany. Musialem zrobic przycisk

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z navi garmina tak

post-1172-1483516256,3446_thumb.jpg

 

Plusy

Samo sia wlacza i wylacza

Bezobslugowe

Korki z tmc za granica

Swietny ekran zero odblaskow

Kamera cofania dziala odrazu

Zona umie obsługiwać:)

Jest modul do obd ale drogi

Minusy

Cena

Korki z googla sa lepsze

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Szczególnie kwestia utrzymania naładowanego tabletu mnie nie przekonuje... Chyba zmienię radio i głośniki, zostawię fabryczną nawigację, a zamiast kamery cofania zamontuję zwykłe czujniki...

Da sie zyc ale co to za zycie:)

Mnie tablet wstaje w 3-5 min

 

Jak bedziesz w krk to mozemy sie spotkac i ogladniesz

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez coocer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wrzucic do googla haslo ktore podalem i pod pierwszym linkiem masz wszystko opisane. Poszlo PW

Tak, masz rację, ale linki na tej stronie gdzie jest lista potrzebnych rzeczy do zrobienia tego ustrojstwa nie działają. A w PL chyba gotowego urządzenia nie znajdę.

Z navi garmina tak

attachicon.gif20150829_000716.jpg

 

Plusy

Samo sia wlacza i wylacza

Bezobslugowe

Korki z tmc za granica

Swietny ekran zero odblaskow

Kamera cofania dziala odrazu

Zona umie obsługiwać :)

Jest modul do obd ale drogi

Minusy

Cena

Korki z googla sa lepsze

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Szczególnie kwestia utrzymania naładowanego tabletu mnie nie przekonuje... Chyba zmienię radio i głośniki, zostawię fabryczną nawigację, a zamiast kamery cofania zamontuję zwykłe czujniki...

Da sie zyc ale co to za zycie:)

Mnie tablet wstaje w 3-5 min

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

O! To mi się podoba bardziej! :D Jaki to model Garmina? Masz jakieś zdjęcia "z rzeźbienia"? A w wersji z garminem ramka od Navi jest z wersji EU, czy USA? Bo chyba jakaś inna...

Edytowane przez Stozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin dezl 760.

Daszek to święty gral h0010sa950ml do dostania w us

 

Zrobie fotke w domu z instalacji

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Przy okazji zrobie sobie aktualizacje map :)

 

Jak widzisz filzofi nie ma. Blaszki są w zestawie z daszkiem. Miałem jakieś kawałki mdf. Zrobiłem tak, że mogę dokładnie przesuwać wieszak navi w płaszczyźnie co pozwolilo na dokladne ustawienie.

 

Głębokość ustawiam na podkładkach tak zeby navi stykala sie idealnie z krawędzią daszku.

 

Kiedyś dorobię gniazdko w środku żeby ładowarka nie była widoczna.

 

28b645cfe5aaf59900e75f46943c9b8e.jpg

post-1172-1483557319,3828_thumb.jpg

 

Jesli chodzi o kamerę cofania.... Czujniki sa lesze ale korci mnie kamera 360 st

 

https://m.aliexpress.com/item/32579401786.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32579401786&productSubject=Universal-360-degree-bird-View-Car-DVR-record-surround-view-system-with-4HD-rear-view-front&spm=2114.40010608.4.63.IbHYTA#autostay

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez coocer
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...