Skocz do zawartości

zablokowane drzwi


van Thorfun

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać,

Mam problem z drzwiami w outbacku my05. Chodzi o drzwi lewe tylne. Zamknęły się na amen. Deadder than disco. Nie da się otworzyć ani z pilota, ani z kluczyka, ani ryglem od środka – tak jakby coś blokowało rygiel wewnątrz. Silniczek zapewne dogorywa, ale jeszcze żyje – słychać, że pracuje przy naciskaniu pilota, próbuje też poruszać ryglem przy klamce.

Tak, wiem, były już takie wątki:

https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/72493-centralka-drzwi-tylne/

https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/81476-zablokowane-drzwi-pomocy/

Doszedłem też do tego:

http://www.bodyshopzone.com/archives/trim/door_panels/Subaru/Outback_2007/remove_dp_07_Outback.html

Tylko problem jest taki – jak rozebrać te tylne drzwi, skoro są one zatrzaśnięte?

Ktoś miał podobny problem i wie, jak go rozwiązać?

Z góry dzięki!

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srubka pod plastikiem od wajchy (pod wajcha czarny plastik do podważenia płaskim srubokretem) i dwie pod podłużna osłona klamki za którą łapiesz przy zamykaniu ( mocno ciagniesz za tą część od wnętrza i schodzi). Reszta spinki. Potem zostają tylko kostki od szyb i linki od wajchy zamka.

 

Przynajmniej tak w gacku z tego roku także u Ciebie powinno być identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de facto to, co w tym tutorialu
http://www.bodyshopzone.com/archives/trim/door_panels/Subaru/Outback_2007/remove_dp_07_Outback.html

czyli od środka da radę, pewnie będzie tylko trochę więcej gimnastyki.

Będę mieć chwilę czasu, to powalczę,

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz możesz trochę się nagimnastykować, za kolejnym to zamknięte oczy i 28 sekund jak nie zapomnisz śrubokręta wyjąc z kieszeni. Zwróć tylko uwagę na te 2 śrubki pod osłona klamki - jedna widać z kilometra a drugą to trzeba się dobrze przylampić żeby zidentyfikować (nie pamiętam czy górna czy dolna ale jedna jest ledwo widoczna chociaż ani ona mała ani schowana .... jakaś taka nieśmiała jest chyba że w oczy się nie rzuca).

Właśnie popatrzyłem na te linki - dokładnie z tego bodyshop ja korzystałem, tyle że tej podłuznego uchwytu ja nie ściągam śrubokrętem tylko poprostu łapię dwoma rączkami i ściagam do siebie

Edytowane przez recki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dla potomnych:

to że się zablokowały drzwi na amen, wcale nie znaczy, że sczezł siłownik zamka. U mnie problem był trywialny - zablokowała się sprężyna mechanizmu klamki, wystarczyło prysnąć WDkiem i działa pięknie.

a żeby zdjąć wewnętrzny panel drzwi, podczas gdy są one zatrzaśnięte, to trzeba się jednak trochę nagimnastykować - mi zajęło to jedno piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2017 o 19:25, van Thorfun napisał:

dla potomnych:

to że się zablokowały drzwi na amen, wcale nie znaczy, że sczezł siłownik zamka. U mnie problem był trywialny - zablokowała się sprężyna mechanizmu klamki, wystarczyło prysnąć WDkiem i działa pięknie.

a żeby zdjąć wewnętrzny panel drzwi, podczas gdy są one zatrzaśnięte, to trzeba się jednak trochę nagimnastykować - mi zajęło to jedno piwo :)

Napisz proszę po kolei jak udało Ci się dostać do bebechów przy zablokowanych drzwiach,bo u mnie jest to samo w prawych tylnych w MY05 EU.Wykręciłem te 3 wkręty.Od którego miejsca rozpocząć odciąganie tapicerki /wewnętrzny panel drzwi/,od góry,od dołu,z przodu czy z tyłu ?

Edytowane przez magna77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mocowałem się z panelem. Spróbuj zacząć od góry i od przodu wyrywać go delikatnie w kierunku wnętrza, spinki powinny wyjść bez problemu. Większy kłopot sprawiła  mi dolna część, gdzie spinki nie chciały puścić - po prostu więcej się z nimi naszarpałem. Jedną urwałem, ale przykleiłem ją klejem montażowym i działa bez problemu. Jak już spinki wyjdą to ściągasz panel po prostu do góry, tylko wpierw musisz rozłączyć kostkę i wyciągnąć linki od klamki i rygla.

 

Po rozebrania drzwi dowiedziałem się też, jak ruda śmiało sobie w środku poczyna - ten problem również zażegnałem przy okazji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, van Thorfun napisał:

Generalnie mocowałem się z panelem. Spróbuj zacząć od góry i od przodu wyrywać go delikatnie w kierunku wnętrza, spinki powinny wyjść bez problemu. Większy kłopot sprawiła  mi dolna część, gdzie spinki nie chciały puścić - po prostu więcej się z nimi naszarpałem. Jedną urwałem, ale przykleiłem ją klejem montażowym i działa bez problemu. Jak już spinki wyjdą to ściągasz panel po prostu do góry, tylko wpierw musisz rozłączyć kostkę i wyciągnąć linki od klamki i rygla.

 

Po rozebrania drzwi dowiedziałem się też, jak ruda śmiało sobie w środku poczyna - ten problem również zażegnałem przy okazji :) 

Dzięki bardzo za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...