Skocz do zawartości

Alarm quasar - nie uzbraja się


zorba128

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem dzisiaj, że po zamknięciu samochodu (forester sh 2010) z pilota nie mruga diodka auto alarmu. Alarm to Quasar q-can qc-02 montowany w aso. Samochód normalnie jeździ - więc właściwie nie wiem od kiedy taka sytuacja ma miejsce.

 

Podpowie ktoś czy można coś spróbować samemu sprawdzić (jakiś bezpiecznik? nawet nie wiem gdzie szukać cntralki alarmowej), czy raczej serwis/aso?

Na przycisk sterujący nie bardzo reaguje - w sumie to nie udało mi się alarmu zmusić do jakiegokolwiek znaku życia...

 

W sumie to zauważyłem problem, bo nie zadziałało automatyczne domykanie szyberdachu (moduł dołożony też w aso, prawdopodobnie spięty z alarmem - dlatego nie zadziałał).

Ostatnio miałem przygodę z wyładowanym akumulatorem - ale wydaje mi się że powinien próbować przynajmniej coś mrugnąć/zapiszczeć nawet gdyby się rozprogramował.

 

pozdrawiam
marcin

Edytowane przez zorba128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś w okolicy Krakowa zakład montujący/serwisujący alarmy tego producenta? Prawdopodobnie będzie potrzebny specjalny programator i oprogramowanie.

Krakowskie aso nie ma za wiele doświadczenia z tymi alarmami, do Warszawy nie bardzo uśmiecha mi się jechać. Bardzo uczynna pani z firmy Quasar najbliżej znalazła mi

zakład w Dębicy, ale to też dość daleka wyprawa.

 

Jeżeli nie znajdę nikogo, to chyba w ciemno zamówię nową centralkę i poproszę o wprogramowanie ustawień dla forka przed wysyłką - teoretycznie powinno zadziałać -

oczywiście zakładając, że faktycznie jest problem z centralką (a nie np zwarcie na jakiejś linii które uniemożliwia zastartowanie procesora alarmu).

 

pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...