Skocz do zawartości

Impreza 2.0 gx dusi się na zimno


Janyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam- Kupiłem Impreze 2.0 16v 125 .2003 rok. Przyjechałem do domu i następnego dnia rano

przy odpalaniu zdziwko zaczeła sie dusić przy dodawaniu gazu potrafi strzelić z przepustnicy jak się ja wkreci to idzie do konca tylko z samego dołu się dusi po rozgrzaniu jest ok  pytanie jest takie co to może byc? pierwsze co sprawdziłem zawory jest ok. swiece i kable wyglądają na nowe sprzedający twierdzi ,ze wymieniał.Auto posiada instalacje lpg,jak sie zagrzeje to potem problem znika ale ma strasznie niskie obroty, czy to mogą być wtryski benzyny? a świece też bym wymienił tylko nie wiem na jakie? troche jest o tym na forum ale do NA125 km nie znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywanie jest na benzynie ? Bo nie wynika to jedniznacznie z wypowiedzi.Zaraz po odpaleniu strzela z przepustnicy ?A jak zachowuje się po rozpędzeniu na 5 biegu jadąc jednostanie 100km/h czy czuć, że przerywa ?Na początek odepni akumulator na 15min. odpal na benzynie i nie włączając gazu przejedź aż do rozgrzania 90oC. Zmierzyć rezystancję cweki wn. str. pierwotna i wtórna. Jeżeli dalej będzie wypadanie zapłonu to kontrola ciś. sprężania - może być wypalony zawór ale to byłoby czuć nawet po rozgrzaniu w rurze wydechowej.

Ptzewody Janmmor JP189 swiece do gazu K16TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody zapłonowe kup OEM jeśli chcesz mieć spokój na długo, janmory i inne tanie wynalazki odpuść nie jest to warte nerwów a i trwałość w porównaniu do OEM słaba. Niskie obroty znaczy ile? bokser to nie rzędówka nie musi na wolnych szybko pracować normalnie powinno być ok 750 -800 rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi:) dusiła się na benzynie, nie wytrzymałem i kupiłem te zwykłe świece nkg brk6e-11 no i jest duża poprawa auto zimne odpaliło pochodziło z 3 minuty dałem mocniej gazu i od początku sie wkreca.Jest lepiej ale dalej jakby ma za niskie te obroty miała ponizej 500 teraz ma koło 600 chyba przepustnica i krokowy do czyszczenia? sprawdziłem kompresje 13 13 13 12.5 to chyba dobrze? aha słychać po pierwszym odpalenie takie głosniejszcze cykanie hmm stukanie  jak dodaje to raczej się nie nasila mam cichą nadzieje ,ze to nie panewka sprzedający mówił ze 3 lata temu był włożony nowhy wał panewki od sti i cos tam  z tłokami robił ciekawe co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...