Skocz do zawartości

Problem z prędkościomierzem Subaru GT


dawidov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu nie działa mi prędkościomierz w GT-ku MY00. Na początku wymieniłem czujnik prędkości na skrzyni na nowy, ale to nie pomogło. Później sprawdziłem wszystkie kostki na kablach i wygląda, że jest ok jednak zegar dalej nie działa. Ostatnio jeszcze raz wykręciłem czujnik i zauważyłem, że ten metalowy trzpień wewnątrz czujnika jest mokry od oleju ze skrzyni i chyba się nie obraca (jeśli wogóle powinien) bo nie ma na nim żadnych śladów. Nie wiem już gdzie może być problem. Czy to coś ze skrzynią czy może po prostu sam zegar prędkościomierza się zepsuł.

 

Proszę o jakieś sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij się  select monitorem lub kablem KKL z freessm  i zobacz czy komputer widzi sygnał vss,  jeśli  nie  to  na  czujnik załóż wkrętarkę  załącz - zobacz czy prędkościomierz zadziała jeśli tak  to czeka Cię rozbiórka skrzyni  bo plastikowe kółeczko napędzające czujnik sie rozsypało.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję najpierw motyw z wkrętarką bo kabelka narazie nie mam. Wydaje mi się że ze skrzynią powinno być wszystko ok bo jest stosunkowo świeża z 2007 roku. Rozumiem że jeśli zegar ruszy po zakreceniu wkrętarką to zostaje skrzynia?

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wczoraj czujnik za pomocą wkrętarki i zegar ruszył więc licznik sprawny obwód wraz z czujnikiem również. Wychodzi na to że problem tkwi w skrzyni biegów. Pytanie jest czy nie da się wziąć sygnału do predkosciomierza np. z czujnika ABS. Czy jakiś ogarnięty elektryk mógłby to jakoś przerobić? Czy to niemożliwe? Bo nie mam zamiaru skrzyni wyciągać ze względu na czujnik.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe,  jest moduł VSSpro który przerabia sygnał z czujnika ABS na sygnał VSS do komputera.  Zazwyczaj stosuje się to przy swapach zakładając skrzynie nie wyposażone  w czujnik prędkości pojazdu do  auta które go wymagają.  Tylko to nie sa tanie rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pewnie będę musiał się przyzwyczaić do jazdy bez predkosciomierza, bo te rzeczy o których piszecie faktycznie nie są tanie. Spróbuję jeszcze postawić auto na kobylkach, wyjąć czujnik i zobaczyć czy faktycznie nie kręci się to kółeczko w skrzyni, ale wszystko na to wskazuje.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...