Skocz do zawartości

Forester 2,0 GX 98r problem z wykręceniem czujnika prędkości


tezet

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie dopadła mnie usterka czujnika prędkości (czujnik srebrny na dwa piny). Wczoraj podczas jazdy nagle wskazówka opadła do zera i licznik km przestał nabijać przebieg, włącza się check engine i wiatraki pracują. Po przewertowaniu zabrałem się dziś za demontaż czujnika jednak... za nic w świecie nie chce puścić dziadostwo. Klucz 16 za mały 17 za duży, klucz nastawny się ślizga lub ma za dużą "główkę" aby przekręcić.... Jak sobie z tym poradziliście?

Ps. po odłączeniu czujnika od złącza i sprawdzeniu w nim (w złączu) napięcia przy kluczyku na pozycji zapłon wynik mam 0,12V to ok czy tu jednak coś nie jest w porządku?

 

ps2. po spięciu dwóch czarnych kostek pod kierownicą check engine mruga ciągle...

Edytowane przez tezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo. Po wymianie czujnika (OEMowy kupiłem nieco taniej w Emiratach Arabskich) wszystko w normie. Też się męczyłem z demontażem i montażem ale jakoś poszło, tylko, qurche, nie pamiętam jak to zrobiłem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo. Po wymianie czujnika (OEMowy kupiłem nieco taniej w Emiratach Arabskich) wszystko w normie. Też się męczyłem z demontażem i montażem ale jakoś poszło, tylko, qurche, nie pamiętam jak to zrobiłem. :(

 

Czekam na podpowiedź! ;) Chcę jak najszybciej ogarnąć temat bo Subarak jeździ codziennie dużo km :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddałem obdukcji stary czujnik no i przypomniało mi się. Próby odkręcenia kluczem płaskim (wg. suwmiarki jest tam 16,7mm) okazały się nieskuteczne. Dopiero chwycenie wąskimi szczypcami za tą walcowatą część powyżej dało radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...