Skocz do zawartości

siła hamowania tylnych kół Forester na bębnach


maciuo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie do osób posiadających Forestera SG a pewnie i SF z bębnami na tyle- podczas przejazdu przez rolki na stacji diagnostycznej diagnosta zwrócił uwagę że tył nie hamuje, tzn. po wciśnięciu hamulca na rolkach zmierzona siła hamowania przez koła tylne wyniosła 1,5 KN i nie chciała więcej urosnąć. Przy takiej sile hamowania (niskiej) koła kręciły się swobodnie i nie dało się ich zablokować, natomiast przy zaciągnięciu hamulca ręcznego siła wyniosła ponad 2 KN i koła zostały zablokowane.

Czy tak powinno być czy coś jest nie tak z heblami na tyle (np.zapieczone cylinderki) czymoże  korektor siły hamowania nie pozwala zablokować kół tylnych (tzn.że tak będzie we wszystkich Forkach podczas przeglądu na SKP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem na druga stacje i tam diagnosta twierdzi ze hamulce w normie

Kolego Akir ten wynik to w forku na tyle przy bębnach masz? Ja podalem wynik pojedynczego kola gdyby wziac pod uwagę cala os to mam odpowiednio 3 KN a ręczny prawie 5 KN w sumie to hamuje lepiej niż stare Legacy na 4 tarczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no faktycznie spora różnica jest a jeszcze się dopytam jaki rozmiar kol bo u mnie 205/70/15, subiektywne odczucie nie hamuje źle chociaż czuć ze przód nurkuje mocno i dlatego pojechałem na stacje sprawdzić co o jak. Tak czy siak hamulce do przejrzenia. Dzieki za info. PS tobie przy takich wynikach to praktycznie w miejscu musi się zatrzymywać

Edytowane przez maciuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z poprzednimi samochodami to hamulce dupy nie urywaja. Ten wynik byl na letnich 17" 205x55, odnalazlem wynik hamowania tylko przodu przed wymiana tarcz lewe Koło 2.8 prawe 2.47

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Nie dysponuję poprzednimi kartkami z przeglądów. Robię co 3-4miesiące lecz jakos tego nie kolekconuje

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...