Skocz do zawartości

Uszkodzony wskaźnik poziomu paliwa GF8?


dexter4127

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, od jakiegoś czasu mam problem ze wskazaniami poziomu paliwa. Jeżdżę na gazie więc rzadko zwracam na niego uwagę, jednak wypada coś z tym zrobić. Problem polega na tym, że poziom paliwa na wskaźniku pływa sobie to tu, to tam i nie ma to pokrycia ze stanem rzeczywistym. Jest również problem z kontrolką rezerwy, która się nie świeci (no może kiedyś mi się na dołkach raz jedyny zaświeciła) pomimo tego, że w baku susza do czego właściwie nie dopuszczam, ale jednak.
Tutaj pojawia się pytanie, czy wina takiego zachowania leży gdzieś w baku, przy pływaku, czy może jednak jest problem z licznikiem (zaśniedziałe styki itd.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kontrolka też się nie świeci.... w sumie to nie zgłębiałem tematu bo nie lubię komornika :D ale jak juz tak go uwielbiasz to sprawdź kostkę i żarówkę czy nie spaliła się. Rozbieżności we wskazaniach są duże? Może to tylko przez zmianę pochylenia nawierzchni, np. jak zjeżdżasz z góry albo podjeżdżasz :)

Edytowane przez Tuninger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie, coś takiego bym olał. Jednakże wskaźnik potrafi podczas jazdy jak i po postoju przefalować np. z poziomu min na max i inne tego typu kombinacje. Żarówkę również odrzucam, bo problem się pojawił, trwał jakiś czas, potem tak jak wspominałem rezerwa się na dołkach zapaliła, a potem to samo.
Na początku myślałem, że to wina zblokowanego pływaka w baku, ale te objawy chyba się z tą diagnozą mijają i moje myśli przekonują się do licznika. Ktoś miał ten problem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...