Skocz do zawartości

subaru impreza sti wysprzęglik


lucza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc bo mnie krew jasna siarczysta zaleje. Pacjent to STI 96,mam problem z odpowietrzeniem wysprzęglika,pompka nowa,siłownik nowy a za cholery nie mogę odpowietrzyć.Czy ktoś zna jakieś metody? Pedał na końcówce buduje jakieś ciśnienie ale po odpuszczeniu znowu wpada w podłogę.Co mam jeszcze wymienić? śruby mocujące,przewód czy tylną szybę :) ? Poczytałem forum ale wszyscy piszą że odpowietrzali ale nie piszą jak.Układ jest z odpowietrznikiem na siłowniku,czy zakup zestawu do ciśnieniowego przetłaczania płynu coś pomoże  czy jest na to jakiś inny patent,dzięki i pozdro.

Chodzi oczywiście o układ hydrauliczny sprzęgła.

Edytowane przez lucza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowietrzaniu sprzęgła pedał wpada i tak zostaje, też tak miałem, musisz wyposażyć się w linkę, sznurek powrotny ;) i na początku nim ciśnienie się wytworzy działać noga ręka :D i tak parę razy odpowietrzyć, na koniec napompować na sztywno i musi działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Lucza, jak masz dostep do ciśnieniowego to możesz spróbować. Albo nawet zrób jakąś chamską przejsciówke do jakiej pompki itp. żeby porządnie przecisnąć płyn. Sprzegło gorzej sie odpowietrza niż heble, bo działa "na opak" i nie ma takiego cisnienia. Też miałem taki przypadek w Astrze H, bo zapomniałem zalać nowego wysprzeglika. Pocisnałem maszynką i jak ręką odjął

 

swoją drogą dopiero teraz widze że mamy zewnętrzny wysprzeglik. Mnie to nigdy nie tyczyło, bo mam linke....

czyż Subary to nie są piekne auta? :wub:


kumplowi w fokusie poszły przewody hamulcowe z tyłu. Jak naprawił to rozerwało wyszprzynglik. Nie musze chyba dodawać że Lord Fokus nie dosć że poprzecznie silnik, to oczywiście wysprzeglik wewnatrz skrzyni....

 

słyszałem też ciekawą rzecz- miska olejowa w fokusie ma śruby pod sprzegłem. Trzeba zrzucać skrzynie zeby sciaganac miske.

czy już mówiłem że subary to fajne auta? :wub:

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...