Jump to content

subaru impreza sti wysprzęglik


lucza

Recommended Posts

Witam i proszę o pomoc bo mnie krew jasna siarczysta zaleje. Pacjent to STI 96,mam problem z odpowietrzeniem wysprzęglika,pompka nowa,siłownik nowy a za cholery nie mogę odpowietrzyć.Czy ktoś zna jakieś metody? Pedał na końcówce buduje jakieś ciśnienie ale po odpuszczeniu znowu wpada w podłogę.Co mam jeszcze wymienić? śruby mocujące,przewód czy tylną szybę :) ? Poczytałem forum ale wszyscy piszą że odpowietrzali ale nie piszą jak.Układ jest z odpowietrznikiem na siłowniku,czy zakup zestawu do ciśnieniowego przetłaczania płynu coś pomoże  czy jest na to jakiś inny patent,dzięki i pozdro.

Chodzi oczywiście o układ hydrauliczny sprzęgła.

Edited by lucza
Link to comment
Share on other sites

Przy odpowietrzaniu sprzęgła pedał wpada i tak zostaje, też tak miałem, musisz wyposażyć się w linkę, sznurek powrotny ;) i na początku nim ciśnienie się wytworzy działać noga ręka :D i tak parę razy odpowietrzyć, na koniec napompować na sztywno i musi działać.

Link to comment
Share on other sites

Hej Lucza, jak masz dostep do ciśnieniowego to możesz spróbować. Albo nawet zrób jakąś chamską przejsciówke do jakiej pompki itp. żeby porządnie przecisnąć płyn. Sprzegło gorzej sie odpowietrza niż heble, bo działa "na opak" i nie ma takiego cisnienia. Też miałem taki przypadek w Astrze H, bo zapomniałem zalać nowego wysprzeglika. Pocisnałem maszynką i jak ręką odjął

 

swoją drogą dopiero teraz widze że mamy zewnętrzny wysprzeglik. Mnie to nigdy nie tyczyło, bo mam linke....

czyż Subary to nie są piekne auta? :wub:


kumplowi w fokusie poszły przewody hamulcowe z tyłu. Jak naprawił to rozerwało wyszprzynglik. Nie musze chyba dodawać że Lord Fokus nie dosć że poprzecznie silnik, to oczywiście wysprzeglik wewnatrz skrzyni....

 

słyszałem też ciekawą rzecz- miska olejowa w fokusie ma śruby pod sprzegłem. Trzeba zrzucać skrzynie zeby sciaganac miske.

czy już mówiłem że subary to fajne auta? :wub:

Edited by Matiz
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...