Jump to content

Chłodnica i miska olejowa

Wiatrak

Recommended Posts

Hejka,

przy tej grubej rurze, z chłodnicy, z plastiku, z mikroszczeliny sączy mi się płyn :-( Na razie się poci ale już trzeba chłodnicę szukać :-(

Jaką polecacie w rozsądnej cenie?

I kolejny temat, to samo z miską olejową :-( Może ktoś ma sprzedać używkę w dobrym stanie?

Muszę do wakacji samochód zrobić na cito.

Samochód Forester 2006 rok, 158 KM, LPG o ile ma to znaczenie.

Pozdrowienia

Ja polecam i wypróbowałem preparat Presto do uszczelniania chłodnic. Zastosowałem zgodnie z instrukcją obsługi i o dziwo przestało ciec. Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do takich preparatów ale po miesiącu od zastosowania nic wbrew niektórym opinią nie dzieje się złego z samochodem ani układem chłodzenia. Może warto wypróbować?

Presto a potem stres co dalej? W wakacje kilka tys. km mam do przejechania. Tego można użyć kupując sobie trochę czasu ale niestety nie można ryzykować w daleką trasę i lato.

Teraz mi jeszcze eksperci powiedzcie, bo mam 4500 km olej od wymiany. Czy go łapać do czystego pojemnika i po wymianie miski wlać spowrotem czy już nie przeginać i nowy olej plus filtr?

Olej kosztuje 100-160 ;) jest sens sie babrać? I jeszcze z jakimś kurzem wlewać olej z powrotem ? ;)

Co do miski olejowej to po co nowa ? Nie lepiej ściągnąć wyczyścić dać nowa uszczelkę i hjea ?