Skocz do zawartości

Prosze o radę


hetman24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od pewnego czasu przymierzam się do zakupy forestera II 2004-2005 rok prawdopodobnie bedzie to 2.0 125km. Ma to byc samochód na dojazdy do pracy dla zony codziennie 50 km w dwie strony dlatego zależało mi zeby  był 4x4 ze wzgledów bezpieczenstwa w zime. Poza tym samochód ma sluzyc na wyjazdy wakacyjne w dalsze trasy głownie po Polsce. teraz moje pytania

 

1. czy da sie tym samochodem podróżowac wygodnie i w miare komfortowo jadąc np 140 km/h przez dłuzszy czas.pytam bo podobno robi sie głosno. (wczesniej miałem sharana z 99 roku i tam cicho tez nie było)

2. ile spali benzynzy i gazu przy takich predkosciach

3. silnik tylko 125 km ale czy nie ma problemu zeby wyprzedzac tiry ? ( mam audi tdi 1.9 110 km, wyczytałem gdzies ze przyspieszenie do 100 w takim  audi i w forku jest podobne chociaz wiadomo w audi jest turbina i z wyprzedzaniem tirów nie mam problemu ale jak to jest w forku z tym silnikiem ) ?

 

 Bede wdzieczny za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki silnik, ale w Imprezie GX kombi. Szału nie ma, ale do miasta jest ok. Co do wyprzedzania tirów to oczywiście nie na 5 biegu od początku do końca (chyba że w przelocie), ale redukcja na 4 lub 3 jeśli taka potrzeba i do przodu. Wiadomo, że Forester jest trochę cięższy i na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad turbo, bo po jakimś czasie auto może cię "zmęczyć" :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Forka SG po lifcie, 2.0 N/A 158KM z 2006 r. Przy 140 kmh hałas jest męczący, względnie komfortowo jedzie się do ok. 120 kmh. Z prędkością rośnie też wyraźnie spalanie. Wyprzedzanie do przyjemnych nie należy i zakładam, że w wersji 125KM jest jeszcze gorzej. Ogólnie to zdecydowanie nie jest samochód stworzony do jazdy po autostradzie i zatłoczonej jednopasmówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o Legacy lub Outbacku? Forester II to jednak bardziej terenówka (choć tez już nie do końca) niż auto do codziennego użytkowania. Na miasto za duży na trasę trochę za mały. Auto nie jest pakowne i przy prędkościach autostradowych do najcichszych nie należy. Możesz się potężnie zawieść po kupnie gdy się okaże, ze nie spełnia Twoich założeń i nie do końca pasuje do potrzeb. Nie wiem jak silnik 2.0 ale 2.5 turbo faktycznie robi wir w baku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady, chyba jednak większy silnik albo inny samochód.

 

Czyli inny Subarek, tak? Bo wiesz gdyby to miała być inna marka to będziemy musieli zorganizować tu mały pogrzeb kolegi :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem, że do wyprzedzanie tirów dobry jest H6 tylko albo wyprzedzanie tirów albo "ekonomiczna" jazda w mieście dom => praca => dom

Temat przerabiałem więc nie bujam  :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki wszystkim za rady, chyba jednak większy silnik albo inny samochód.

na pewno Forester 158KM będzie przyjemniej jechał na trasie, albo pomyśl nad Outbackiem z silnikiem 2,5 SOHC i też będziesz zadowolony z autem tym bardziej, że na trasie pewnie przyjemniej będzie się nim podróżowało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H6 w porównaniu do H4 wcale tak duuuużo więcej nie pali. Szczególnie jeśli weźmie się do porównania jazdy pozamiejskie. 

 

Do tego Outback jest autem sporo większym od forestera w właściwości "terenowe" nie są dużo mniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno już poliftowy np. 2008 r. z Si-Drive pali tylko średnio 10,5 w mieście  :)

 

chyba na lawecie ;) tyle to w 2.0 NA w mieście nie jest osiągalne, a co dopiero w H6

 

a tak serio to porównywanie spalania z miasta bez podania jego nazwy, godzin poruszania się oraz długości trasy jest totalnie bez sensu, bo jednemu będzie palił 10,5 l/100 km, za to innemu przy podobnym stylu jazdy 17 l/100km (bo np. 30 minut spędza w korkach bardziej stojąc niż jadąc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Ci Outbacka. Oczywiście najlepiej z 2.5 silnikiem. Auto jest wygodne, pakowne, nadające się na długie trasy. A jazda miejska tez nie przysparza kłopotów..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...