Skocz do zawartości

kupno subaru Outback 2,5 manual


Forczysław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chcę się przesiąść z Forka 2.0 manual z 2004 roku na Outbacka 2,5 manual 2007-2008, nie będę montował LPG.

Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych forumowiczów:

- czy po lifcie problem z braniem oleju został wyeliminowany?

- czy dobrze myślę że spalanie będzie mniej więcej o 2 litry wyższe niż w Forku 2.0 (125 km)

- czy częsty jest problem z dwu masą i czy droga jest konwersja z dwu masy na jedno masę?

- czy są jakieś jeszcze problemy z tym silnikiem?

 

W Forku zdarza mi sie używać reduktora, po za tym odpowiada mi rozkład mocy 50% na 50% a tak jest tylko w manualu stąd taki wybór jednostki i skrzyni.

 

W H6 niestety przeraża mnie spalanie i nie jestem przekonany do automatu ale z tego co widziałem większość forumowiczów poleca silnik H6.

 

z góry dzięki za pomoc (wyszukiwarki użyłem ale nie znalazłem szczegółowych informacji na ten temat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chcę się przesiąść z Forka 2.0 manual z 2004 roku na Outbacka 2,5 manual 2007-2008, nie będę montował LPG.

 

 

 

- czy dobrze myślę że spalanie będzie mniej więcej o 2 litry wyższe niż w Forku 2.0 (125 km)

 

U mojej żony po przesiadce z Forka 2.0 150 KM na Outbacka 3.6  260KM  średnie spalanie wzrosło z 10,8 na 11,8 także nie wiem skąd ci się wziął pomysł, że przesiadka z 2.0 na 2.5 to różnica 2 litrów. 

 

Zmieniając forka na Outbacka 2.5 będziesz miał cichsze i bardziej komfortowe auto, ale jakiejś specjalnej różnicy w osiągach czy spalaniu bym się nie spodziewał. 

 

skrzynia automatyczna w H6 może nie jest demonem szybkości zmian biegów, ale 260 KM w trybie sport sharp robi swoje. H6 z automatem dodatkowo dzięki VTD ma stały rozkład mocy na osie odpowiednio 45% na 55%. Outback 2.5 z automatem nie posiada VTD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...