Jump to content

kupno subaru Outback 2,5 manual

Forczysław

Recommended Posts

Witam wszystkich

Chcę się przesiąść z Forka 2.0 manual z 2004 roku na Outbacka 2,5 manual 2007-2008, nie będę montował LPG.

Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych forumowiczów:

- czy po lifcie problem z braniem oleju został wyeliminowany?

- czy dobrze myślę że spalanie będzie mniej więcej o 2 litry wyższe niż w Forku 2.0 (125 km)

- czy częsty jest problem z dwu masą i czy droga jest konwersja z dwu masy na jedno masę?

- czy są jakieś jeszcze problemy z tym silnikiem?

W Forku zdarza mi sie używać reduktora, po za tym odpowiada mi rozkład mocy 50% na 50% a tak jest tylko w manualu stąd taki wybór jednostki i skrzyni.

W H6 niestety przeraża mnie spalanie i nie jestem przekonany do automatu ale z tego co widziałem większość forumowiczów poleca silnik H6.

z góry dzięki za pomoc (wyszukiwarki użyłem ale nie znalazłem szczegółowych informacji na ten temat)

Chcę się przesiąść z Forka 2.0 manual z 2004 roku na Outbacka 2,5 manual 2007-2008, nie będę montował LPG.

- czy dobrze myślę że spalanie będzie mniej więcej o 2 litry wyższe niż w Forku 2.0 (125 km)

U mojej żony po przesiadce z Forka 2.0 150 KM na Outbacka 3.6  260KM  średnie spalanie wzrosło z 10,8 na 11,8 także nie wiem skąd ci się wziął pomysł, że przesiadka z 2.0 na 2.5 to różnica 2 litrów. 

Zmieniając forka na Outbacka 2.5 będziesz miał cichsze i bardziej komfortowe auto, ale jakiejś specjalnej różnicy w osiągach czy spalaniu bym się nie spodziewał. 

skrzynia automatyczna w H6 może nie jest demonem szybkości zmian biegów, ale 260 KM w trybie sport sharp robi swoje. H6 z automatem dodatkowo dzięki VTD ma stały rozkład mocy na osie odpowiednio 45% na 55%. Outback 2.5 z automatem nie posiada VTD. 

Nie polecam przesiadki na Outbacka 2,5 automat. Spalanie duże (zwłaszcza przy jeździe czysto miejskiej), a dynamika marna.

Tak jak napisałem rozważam poważnie Outback 2,5 w manualu- automat mnie nie interesuje.