Skocz do zawartości

Romrider i kilka pytań


hold

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zainteresowałem chip tuningiem subaru WRX 2001r z mapką o kodzie A4SE700D otwieram ją w programie Romrider i nie mogę znaleźć mapy paliwa. 

Jest sporo mapek typowo z AFR ale wiem że moje subaru nie posiada szerokopasmowej sondy. Z mapkami zapłonu, doładowania itd już czaje. Jeśli ma ktoś jakieś pomocne info to będe wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chip tuningiem subaru WRX 2001r

 

Ten zbitek słów nie pasuje do subaru. Tutaj się nie robi chipów tylko robi się mapę pod konkretne auto. Po chipie rośnie wysokie prawdopodobieństwo że silnik wybuchnie a później jest narzekanie że Subaru się tak bardzo psuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to hehe ogólnie stroiłem już swoją honde civic 1.6 turbo na seryjnym kompie w crome później lexus IS200 turbo na DET3 i coś tak wiem na ten temat i wiem że łatwo zastukać silnik :) 

Teraz tak myślę na przyszłość przestroić swoje subaru za pomocą EcuFlash i Romridera ale gdzies nie mogę zrozumieć sterowania paliwem w subaru że nie ma jakiejś "sztywnej" mapy paliwa (VE albo czasu wtrysku) a mapka "Primery Open Loop Fueling" jest wypełniona wartościami AFR a wiem że moje subaru nie ma szerokopasmówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Generalnie komputer w Subaru sam reguluje czas wtrysku biorąc pod uwagę ilość powietrza zmierzoną przez przepływomierz, żeby trafić w wartości lambda opisane w tabeli Primary Open Loop Fueling. Genralnie. W closed loop celuje w generalnie w to co ustawisz w Closed Loop Fueling Target. Generalnie.

ECU robi to wszystko trochę "w ciemno" i musisz mieć do tego szerokopasmówkę.

Sprawa się komplikuje jak wejdziesz w szczegóły, które są bardzo ważne.

Skoro nie masz takich podstaw to się lepiej za to nie bierz. Chcesz korzystać z Romraidera a nawet nie zajrzałeś na ich fora. Tam ludzie się bardzo namęczyli, żeby napisać tutoriale dla takich początkujących.

Edytowane przez California
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...