Jump to content

Romrider i kilka pytań


hold

Recommended Posts

Witam ostatnio zainteresowałem chip tuningiem subaru WRX 2001r z mapką o kodzie A4SE700D otwieram ją w programie Romrider i nie mogę znaleźć mapy paliwa. 

Jest sporo mapek typowo z AFR ale wiem że moje subaru nie posiada szerokopasmowej sondy. Z mapkami zapłonu, doładowania itd już czaje. Jeśli ma ktoś jakieś pomocne info to będe wdzięczny :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

chip tuningiem subaru WRX 2001r

 

Ten zbitek słów nie pasuje do subaru. Tutaj się nie robi chipów tylko robi się mapę pod konkretne auto. Po chipie rośnie wysokie prawdopodobieństwo że silnik wybuchnie a później jest narzekanie że Subaru się tak bardzo psuje...

Link to comment
Share on other sites

Mniejsza o to hehe ogólnie stroiłem już swoją honde civic 1.6 turbo na seryjnym kompie w crome później lexus IS200 turbo na DET3 i coś tak wiem na ten temat i wiem że łatwo zastukać silnik :) 

Teraz tak myślę na przyszłość przestroić swoje subaru za pomocą EcuFlash i Romridera ale gdzies nie mogę zrozumieć sterowania paliwem w subaru że nie ma jakiejś "sztywnej" mapy paliwa (VE albo czasu wtrysku) a mapka "Primery Open Loop Fueling" jest wypełniona wartościami AFR a wiem że moje subaru nie ma szerokopasmówki

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Generalnie komputer w Subaru sam reguluje czas wtrysku biorąc pod uwagę ilość powietrza zmierzoną przez przepływomierz, żeby trafić w wartości lambda opisane w tabeli Primary Open Loop Fueling. Genralnie. W closed loop celuje w generalnie w to co ustawisz w Closed Loop Fueling Target. Generalnie.

ECU robi to wszystko trochę "w ciemno" i musisz mieć do tego szerokopasmówkę.

Sprawa się komplikuje jak wejdziesz w szczegóły, które są bardzo ważne.

Skoro nie masz takich podstaw to się lepiej za to nie bierz. Chcesz korzystać z Romraidera a nawet nie zajrzałeś na ich fora. Tam ludzie się bardzo namęczyli, żeby napisać tutoriale dla takich początkujących.

Edited by California
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...