Skocz do zawartości

Zielony Ropuch XT


tonyww44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po przeglądaniu forum i 'jaraniu się' foresterami jeżdżącymi na ulicach udało mi się nabyć na forum 'z myślnikiem' moje wymarzone auto :)

Oględziny były krótkie, pojechałem po nie prawie 500 km od razu po całym dniu pracy i wróciłem nim na rano do pracy, więc zakup na pewno przemyślany nie był, jednak po ochłonięciu, kilku tygodniach jeżdżenia jestem zachwycony i już wybrałem swoją markę (dopóki się nie rozsypie :P ). Auto fajnie się prowadzi jak się okazało później nie miało większych przygód i jest w oryginalnym lakierze poza tylnymi nadkolami, lekko pryśnięte musiały być ale robota jak to ocenił mój lakiernik zrobiona fachowo, bo były wyjęte nawet szyby do tego zabiegu. 

Mój zielony ropuch to Forek z 2003r z przebiegiem na dzień dzisiejszy ok 260k prawdopodobnie realnym, w dwulitrowym turbo.

Z rzeczy, które już udało mi się zrobić to:

- wyciągnąłem tylne prawe drzwi (były lekko wgniecione) oraz pokryłem drobne ryski lakierem, pędzelek, lakier + bezbarwny

- zakupiłem przelotowy wydech

- Wygłuszyłem przednie drzwi, zmieniłem radio na takie z BT i USB i zielonym kolorem ;p

- kupiłem głośniki z dystansami ( jakieś lipne ale lepsze od serii ) oraz wzmaka, którego jeszcze nie udało mi się założyć z powodu braku pomysłu gdzie go ulokować



Rzeczy, które zamierzam zrobić w niedalekiej przyszłości to:

- autodetailing, czyli polerka, być może jakaś powłoka 

- zakup uppipe przelotowego pod kątem remapu



Gdy uda mi się zrealizować plan zajmę się hamulcami i zawieszeniem. 



A oto mój ropuch:

zdjęcia niestety robione kalkulatorem

 

9d6901ff7c3b.jpg

 

e9496dd92aae.jpg

 

f845334b1c0c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[... ] jestem zachwycony i już wybrałem swoją markę [...]

Tak to działa. Jeśli ktoś lubi jeździć i czerpać z tego radość to pójście w Subaru jest chyba drogą w jedną stronę. Wiem to po sobie.

Fajny Forek, szczególnie w tym kolorze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ropuch otrzymał nowe amorki z tyłu - zestaw kayab, do tego stabilizator tylny z sti wraz z nowymi łącznikami i gumkami, przeszedł korektę lakieru (12h morderczej pracy efekt nie do końca zadowalający), zakupiłem końcówkę magnexa, która wymaga delikatnych przeróbek żeby ją zamontować. Teraz poluję na TD04L w dobrej cenie i tylko umówić się na remapik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje auta i pasji. Jednakże przed reampem polecał bym ogarnął hamulce Forkowe oemy sa slabe delikatnie mówiąc. Jesli brembo za drogie to 4-tloczki z gietka/wrxa. Dobre tarcze plus klocki. Jak wiadomo nie sztuka sie rozpędzić sztuka zahamować. Niech ci śluzy długie lata i zawsze powoduję uśmiech bo to jest to coś co cieszy pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wybrałem się dziś ropuchem na lekki offroad :) nie daliśmy rady wjechać bez przygód, od razu po zjeździe z drogi zapadł nam się przejazd ale jak już się udało to nie odstawał ani trochę terenowemu autowi z terenowymi oponami i dużym prześwitem (no może na jednej górce). Niestety zdjęcia są tylko z przygody, jak szedł ładnie nie było czasu dokumentować :)

09ce1654d1dc.jpg

101deab264c3.jpg

343a600da2f1.jpg

6e44dd7de35d.jpg

7f5d0b22df9b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...