Skocz do zawartości

[Legacy III] wskazówka paliwa


rysikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że wypadałoby się przywitać nim zacznę swą przygodę na forum, ale mam tu problem i chciałbym go jak najszybciej rozwiązać. Czy wskazówka od paliwa po zgaszeniu silnika powinna opadać? Byłem dziś wymienić butle gazową - istny horror. Nie dość, że nie wiem ile mam gazu to wskazówka od paliwa pokazuje za dużo. Wg. gazowników - wina elektryki... Jakieś sugestie? Auto ogólnie niedawno kupiłem już z instalacją ale nie opłacało mi się legalizować butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Gdy wyjeżdżałem od gazowników paliła mi się rezerwa. (Miałem 1 kreskę jak oddawałem auto) Odebrałem - rezerwa, dotankowałem 50zl - rezerwa. Wróciłem do nich, coś mi pogrzebali i pokazuje prawie pół baku co wg mnie jest wartością za dużą... Czy może to być wina elektryki?. Mowimy o benzynie oczywiście
Edit dziękuje za link. Natomiast wydaję mi się ze poziom paliwa wskazuję za duży.

Edytowane przez rysikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi się wydaję. Dzis jestem już zbyt zmęczony aby o tym myśleć. Paliwa jest o wiele za dużo. Tankowałem raz za 50zl i podrosło o ponad 1 kreskę. Dotankowałem za 50 i nagle poł baku się zrobilo. Co jak ma 64l pojemności to raczej nie możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy wskazówka poziomu paliwa po zgaszeniu silnika powinna opadać czy pokazywać ile jest paliwa?
 
Kolega dobrze pisał - wskazówka nawet z wyłączonym silnikiem wskazuje poziom paliwa.

 

 

Paliwa jest o wiele za dużo. Tankowałem raz za 50zl i podrosło o ponad 1 kreskę. Dotankowałem za 50 i nagle poł baku się zrobilo.

One moment, bo nie czaję tego stwierdzenia :D
Skoro zatankowałeś za 50pln i wzrosło do jednej kreski od poziomu rezerwy (czyli 1/4 baku). Potem znowu zatankowałeś za 50 i wzrosło do połowy. 
Matematycznie bardzo prosto obliczyć. :P 
50pln = 1/4 baku paliwa,
czyli
50pln + 50pln = 1/4 + 1/4
co daje nam:
100pln = 2/4 baku paliwa a 2/4 to połowa. :) 

Dla pewności jeżeli dotankujesz teraz za ok. 100pln +- to powinieneś mieć paliwka pod sam korek. 
To oznacza, że w granicach 200pln tankujesz pełen bak paliwa, wg mnie wszystko jest OK. 
Mi do baku też wchodzi za ok. 200pln. :) 

Albo opcja 2. 
Wyjeździj całe paliwo, zatankuj do pełna. Sprawdź na stacji ile litrów wlałeś do baku, porównaj czy litry zgadzają się z bakiem Subaru. :)

 

Co jak ma 64l pojemności to raczej nie możliwe...

A skąd się wzięła liczba 64l? :)
BTW. Pytasz, czy stwierdzasz? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczbę tę znalazłem na jakiejś stronie. Wstawiam fotkę. Za 1 tankowaniem wskazówka była na zielonej kropce, więc sami oceńcie czy jest ok

http://naforum.zapodaj.net/da02065180c5.jpg.html

 

Dotankuj do pełna i będziesz widział czy w +- 100pln dotankowałeś do prawie pełna czy nie.

Wg mnie jest wszystko OK. Nie ma co na siłę problemu szukać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...