Skocz do zawartości

Forester - metaliczny gwizd z tyłu


kapiszon

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem co to może być, przy uruchomionym silniku z tyłu samochodu w okolicach tylnej osi, przy kołach (po obu stronach) słychać mataliczny gwizd - taki jak by metal o metal obcierał - mniej wyraźnie, ale "dręcząco" słychać go również w środku. Spotkał się ktoś z Was z takim zjawiskiej? Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem właśnie, (jeszcze muszę to potwierdzić przy kolejnych tankowaniach) że ten gwizd pojawia się po zatankowaniu paliwa "pod korek" i utrzymuje się tak jakoś do 2/3 baku, potem jest prawie niesłyszalny - czyżby to mogła być pompa paliwa? przypominam, że to słychać również gdy auto stoi na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to dźwięk podobny to tego, jaki słyszysz przy włączaniu zapłonu? U mnie jak włączam zapłon za kazdym razem przez około 1s s słychać pompę ( jakby mały silniczek elektryczny). Potem w czasie jazdy już nie słyszę takiego dźwięku

 

Jakby coś, to możemy porównać dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem do pełna i dźwięk pojawił się znowu. Nie pojawia się przy przekręceniu stacyjki (bez uruchomienia silnika),ale dopiero po jego uruchomieniu i to po jakiś kilku sekundach, czyli jednak ma to związek z tankowaniem "do pełna" Dźwięk utrzymuje sie cały czas, aż do momentu kiedy paliwo z baku zejdzie do jakiś 2/3 (ale to muszę zaobserwować jeszcze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to mialem pierwszy serwis.

Oczywiscie to gwizdanie (od 120km/h na 4:ce i 140 km/h na 5:ce) bylo na liscie bledow.

Pojezdzili, podzwonili do Sztokholmu i zalali VALVOLINE 75V-90W Syntetyk na tylni most. Narazie ucichlo. Nie mam pojecia co bylo przedtem ale ponoc w nowej serio Foresterow tak czesto bywa. Po zmianie ma byc cicho....i jest :-)

 

Wedlug warsztatu mam rezerwy 8 litrow, nie 10 jak myslalem (w zwiazku z tym ze mi auto na rondzie padlo..inny watek).

 

Pozatym po 1 dni jazdy BMW+Focusem to powiem tylko to ze SUBARU JEST BOSKIE!

Fikus mi na kazdych swiatlach krecil kolami w miejscu i palil gumy a BeEma zabieral 2 pasy na slimakach na autostradzi tak mu kufrem rzucalo. Inne auta do poprostu zle skonstruowane i tyle :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...