Skocz do zawartości

swiatla drogowe + halogeny


Izabela Wilczynska

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

 

chciałabym zmienic w swojej Tribece zarowki od swiatel drogowych i halogenow na ledy. Napiszcie prosze, jakie sa to zarowki, i czy ta wymiana musi byc tylko w serwisie, czy da rade to zrobic jakis facet?

moja Tribeca jest z 2008, wersja europejska.

 

dziekuje za gory za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowka H7. Wymiana bardzo łatwa. Ale musis vydostac baterie na jednej stronie... 

ALe wersja europejska a niemasz xenonów?? To tylko w USA wersjach byly H7..jak mam ja...

 

Świecenie dzienne tam sa zarowki HB3..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HB3 - taka troszkę egzotyczna - ale tylko troszkę, bo sporo aut tego używa. Ledowe zamienniki nie dorównają jej. Światła LED montowane fabrycznie mają inną konstrukcję - reflektor dostosowany do żarówek będzie z zamiennikiem LED świecił i nawet wyglądał na jasny, ale nie ma szans, by dobrze oświetlił drogę (zajmowałem się kiedyś projektowaniem reflektorów samochodowych).

4613537235_B7%200079d755-858b-4f31-b677-

Edytowane przez Alfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogeny biorę swoją nazwę od nieorganicznych związków fluorowców, których powstawanie i rozpad w żarówce halogenowej pozwalają podnieść temperaturę żarnika dzięki zapobieganiu odparowaniu drutu wolframowego. Pewnie chodzi Ci o lampy świateł przeciwmgnielnych. 

 

Żarówka HB3 jest w lampach świateł drogowych. W przeciwmgielnych powinna być (jak są to fabryczne lampy) zwykła H3.

 

Właściwie popieram Twój pomysł - ale w światłach drogowych większość markowych żarówek się sprawdzi. Ale jak chcesz - nie zaszkodzi - stare żarówki mogą być słabe.

 

Co do świateł do jazdy dziennej - to lepiej dobrać całe lampy (ze sterownikiem), ponieważ sama zamiana źródeł światła w lampach przeciwmgielnych nie spełni wymagań homologacyjnych. Instalacja taka wymaga pomocy fachowca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Alfik, dziekuje za dobre podpowiedzi, zakupilam zarowki, drogowe zmienione na hb3, pieknie swieca, ale niestety ledowe H3 do halogenow nie weszly, kupilam okragle, a w moich halogenach ponoc otwor kwadratowy i musze wymienic na inne...

jak zalatwie wszystko, wrzuce jakies fotki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...