Jump to content

swiatla drogowe + halogeny

Izabela Wilczynska
 Share

Recommended Posts

Zarowka H7. Wymiana bardzo łatwa. Ale musis vydostac baterie na jednej stronie... 

ALe wersja europejska a niemasz xenonów?? To tylko w USA wersjach byly H7..jak mam ja...

Świecenie dzienne tam sa zarowki HB3..

HB3 - taka troszkę egzotyczna - ale tylko troszkę, bo sporo aut tego używa. Ledowe zamienniki nie dorównają jej. Światła LED montowane fabrycznie mają inną konstrukcję - reflektor dostosowany do żarówek będzie z zamiennikiem LED świecił i nawet wyglądał na jasny, ale nie ma szans, by dobrze oświetlił drogę (zajmowałem się kiedyś projektowaniem reflektorów samochodowych).

4613537235_B7%200079d755-858b-4f31-b677-

Edited by Alfik

Halogeny biorę swoją nazwę od nieorganicznych związków fluorowców, których powstawanie i rozpad w żarówce halogenowej pozwalają podnieść temperaturę żarnika dzięki zapobieganiu odparowaniu drutu wolframowego. Pewnie chodzi Ci o lampy świateł przeciwmgnielnych. 

Żarówka HB3 jest w lampach świateł drogowych. W przeciwmgielnych powinna być (jak są to fabryczne lampy) zwykła H3.

Właściwie popieram Twój pomysł - ale w światłach drogowych większość markowych żarówek się sprawdzi. Ale jak chcesz - nie zaszkodzi - stare żarówki mogą być słabe.

Co do świateł do jazdy dziennej - to lepiej dobrać całe lampy (ze sterownikiem), ponieważ sama zamiana źródeł światła w lampach przeciwmgielnych nie spełni wymagań homologacyjnych. Instalacja taka wymaga pomocy fachowca. 

• 2 weeks later...