Skocz do zawartości

Uszkodzony silnik impreza 2,5 t


s'adam malina

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie 

Kupiłem Subaru imprezę gd 2004r prawdopodobnie od początku był tam silnik 2.0t taki jest w dowodzie wbity, a później ktoś wstawił 2.5 turbo który okazało się, że jest uszkodzony i teraz stoje przed  dylematem co tam wstawić ponoć na dolnymsląsku jest warsztat że płacisz 5 tyś i wstawiają 2.2 turbo ok 350 km i oddajesz swój uszkodzony silnik  !! słyszał ktoś coś w tym temacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ponoć na dolnymsląsku jest warsztat że płacisz 5 tyś i wstawiają 2.2 turbo ok 350 km i oddajesz swój uszkodzony silnik  

Nie wierz w takie cuda w tej cenie.

 

 

prawdopodobnie od początku był tam silnik 2.0t taki jest w dowodzie wbity, a później ktoś wstawił 2.5 turbo który okazało się, że jest uszkodzony i teraz stoje przed  dylematem co tam wstawić

Najpierw ogarnij na 100% co tam masz pod maską,potem ustal co padło i wtedy zdecydujesz co robić.Wstawienie 2,5T w miejsce 2,0T łączy się z większą ilością zmian niż tylko samo włożenie silnika.

Blok silnika jakie ma oznaczenia?Głowice są z 2,0 czy z 2,5?

Jak masz sterowaną przepustnicę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie i tak wymienie silnik na taki jak mam wbity w dowodzie czyli 2.0 160 kw czyli 225 km tylko teraz czy kupować komplet czy moge cos wykorzystać z tego rozwalonego co mam (2.5) nie wiem czy kolektor ssący jest taki sam wtryski .....itd co mają wspólnego co mogę wykorzystać, a ewentualnie czego nie mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/subaru-impreza-2-0-16v-ej20-silnik-kompletny-i5700685146.html

powyżej jest link allegro ponoć mają 2.0 turbo za niecałe 2 tyś więc sądzę że nie zrobie remontu 2.5 w tych pieniądzach??

Malina posłuchaj dobrze Ci zyczacych osób :)

Jeśli jednak wybierzesz kompletny silnik turbo w koszcie rozrządu do niego to Twoja sprawa i przygotuj sie na duże koszty :P

Wiesz co padło w silniku? Przygotuj sie na koszty mniej więcej 3-8kPLN lub trochę więcej jakbyś chciał pózniej większe moce.

No i ciesz sie z bezstresowego jeżdżenia Subaru Turbo.

 

5k za 2.2 Turbo 350km po remoncie? Biorę dziesięć :D zdajesz sobie sprawę, ze do 2.2 Turbo 350km to 5k kosztuje turbina? :P

Poczytaj, na spokojnie pomyśl i tanio będziesz miał fajne auto :)

Edytowane przez Bartek1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...