Skocz do zawartości

Tylne zawieszenie w Outbacku


Michal Chudy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum I potrzebuje pomocy.

2 miesiace temu zakupilem Outbacka my05 I Po Ok 2 tyg uzytkowania zauwazylem iz prawy tyl siedzi nizej niz lewy o Ok 2 cm. Postanowilem wymienić amory + spreżyny a efekt jest teraz taki iz caly tyl siedzi mi nizej o jakies 4cm w porownaniu do przodu.

Prosze o pomoc bo nie wiem jak to mam ugryzc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na forum I potrzebuje pomocy.

2 miesiace temu zakupilem Outbacka my05 I Po Ok 2 tyg uzytkowania zauwazylem iz prawy tyl siedzi nizej niz lewy o Ok 2 cm. Postanowilem wymienić amory + spreżyny a efekt jest teraz taki iz caly tyl siedzi mi nizej o jakies 4cm w porownaniu do przodu.

Prosze o pomoc bo nie wiem jak to mam ugryzc.

 

 

OBK MY05 ma amortyzatory z samopoziomowaniem i nie ma zamienników. Można adoptować zwykłe KYB ale konieczne jest dobranie odpowiednich sprężyn.

 

 

Mechanik tez potwierdzil iz katalogowo do obk Kyb zamowil.

 

pewnie zamówił do Legacy.......

M

 

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze numery seryjne amorow jak wroce z pracy. A poki Co to gdzie znajde jakiekolwiek info odnosnie jakich sprezyn uzyc, Moze wiesz?

w katalogach kyb jest bałagan t i jak dla mnie masz amory z legacy  taka różnica jest (tu akurat przód ale tył to samo ma)

mmsimg1590782212.jpg

dziwne ze mechanik dupa nie sprawdził

 

 

 

Edytowane przez Bartosz-B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tyle że już bez samopoziomu

 

czyli nie ma :)

 

Samopoziomujace można oddać do regeneracji za ok. 300pln szt. Z tego co pamiętam....

 

Oj tam, czepiasz się :) Ważne, że jest na co wymienić za, w miarę rozsądne, pieniądze. I jeśli spisują się tak jak zwykłe amory zamiast SLSów w Forku, to ja bym się nie zastanawiał nawet chwili, gdybym musiał wymieniać. A regeneracji, z tego co wiem, podobno nikt nie robi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu czepiam :)

 

 

 

A regeneracji, z tego co wiem, podobno nikt nie robi :(

widocznie pomyliłem z SLS'ami do Forków.

 

 

 

Ważne, że jest na co wymienić za, w miarę rozsądne, pieniądze. I jeśli spisują się tak jak zwykłe amory zamiast SLSów w Forku

 

pełna zgodna tyle, że w Forku jest znacznie łatwiej.

Z drugiej strony SLS do OBK kosztują ok. 1200pln sztuka więc pewnie warto pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony SLS do OBK kosztują ok. 1200pln sztuka więc pewnie warto pokombinować.

 

Raczej ok. 1500 zł / 1 szt (poza ASO oczywiście).

Zamienniki KYB bez samopoziomowania, ze sprężynami 1800 zł / za komplet 

Edytowane przez romek_l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ok. 1500 zł / 1 szt (poza ASO oczywiście).

 

no nieźle. Ostatnio jak sprawdzałem  (ok. rok temu ) były po 1200sztuka. A może to było netto......

Z drugiej strony konstrukcja jest pancerna więc może warto. W OBK MY05 przeżyły mi 140k km a w Forku mają 170k km i dają rade.

Problem w tym ze sprezyny sa do specyfikacji sls I auto siedzi nizej niz powinno. Tak bynajmniej jest w moim przypadku

 

jak amortyzator "trzyma" to sprężyna jest bezsilna. Tylko jak oni to złożyli :)

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z drugiej strony konstrukcja jest pancerna więc może warto. W OBK MY05 przeżyły mi 140k km a w Forku mają 170k km i dają rade.
 

Zgadza się :) Moje mają przejechane 245 tys. km. Parę tygodni temu myślałem, że umierają i chciałem wymieniać. Na szczęście zacząłem od zrobienia kilku innych drobiazgów w zawieszeniu. Po tych zabiegach samochód zachowuje się znów (prawie) jak nowy ;)  (na szarpakach 68-70%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wszystkich komplikacjach postanowilem zalozyc stare amory na nowych sprezynach ale po ponownym sprawdzeniu stanu starych amortyzatorow zauwazylem iz tuleje dolnego trzymania sa totalnie wytrzaskane I stad przypuszczam byla roznica wysokosci na stronie. Sprobuje poszukac czy jest cokolwiek dostepnego moze z poliuteranu, a jak nie Co jest bardziej prawdopodobne to zamawiam komplet z Pedders'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...