Jump to content

Który restryktor do zestawu?

diuk
 Share

Recommended Posts

Witam,

Silnik EJ20 JDM + Turbo (97 lub 98) a komputer i solenoid MY98 EU

z tego co znalazłem w sieci to wersje europejskie (z której mam ECU, czyli 211KM) mają 1,2 mm średnicy natomiast wersje JDM mają 0,9 mm

Pytanie - do takiego zestawu który zamówić restryktor?

Edited by diuk

To chyba do wróżki trzeba :D

Co to w ogóle za układanka?

Nawet jeśli użyjesz restryktora takiego jaki był w JDMie i podniesiesz tym doładowanie, to skąd wiesz, że na danych(wysokich) obrotach pod obciążeniem nie będziesz miał za mało paliwa i nie rozwalisz silnika?

Użyj chociaż org JDMowego kompa.

taka układanka jeździ już ze cztery lata bez restryktora. teraz to dopiero odkryłem próbując rozwiązać inne problemy, które pojawiły się niedawno.

JDMowego kompa nie mam, nigdy nie miałem.

No bez restryktora jeździ i nie ma się co dziwić bo jeździ na znikomym doładowaniu. Czyli ubogo nie ma.

Jak już to musi tak jeździć to włóż 1,2 i sprawdź jakie jest doładowanie. Mniejszego dla jakiegokolwiek bezpieczeństwa nie wkładaj.

Mieszanką steruje komp nie restryktor. Po prostu na seryjnym restryktorze powinieneś mieć seryjne doładowanie(podkreślając powinieneś bo i turbo inne), czyli i tak dużo większe niż masz teraz.

Na 0,9 doładowanie będzie jeszcze większe a paliwo się samo nie pojawi.

Jakie masz teraz doładowanie?

no i to jest bardzo dobre pytanie, na które na razie nie jestem w stanie odpowiedzieć.

obawiam się, że podczas swapa, jak już nie było restryktora - wastegate został przestawiony.

zamówiłem restryktor 1,2mm ale muszę przemyśleć, czy go wsadzać na tych ustawieniach wastegate